Sisukord

Praktilised näpunäited tulude ja nõuete raamatupidamises kajastamiseks ning viiviste nõudmiseks

Jaga

Eeltutvustus

Käesolev viiviste teemaline koolitus on jagatud kaheks omavahel seotud blokiks. Koolituse esimene osa on suunatud praktilistele näpunäidetele viiviste nõudmise ja arvutamise osas.
Vandeadvokaat Annika Vait annab praktilise lühiülevaate, millal ning millises määras saab lisaks nn põhivõlale viivist nõuda. Samuti annab vajalikud juhised viiviste arvutamiseks ning räägib lühidalt maksetega hilinemise vastu võitlemise direktiivist. Koolituselt saab ka vajalikud teadmised viivise vähendamise võimalustest.
Koolituse teises osas antakse lühiülevaade, kuidas raamatupidamises tulusid ja nõudeid (sh viiviseid) kajastada ning hinnata. Vandeaudiitor Nele Kaldjärv toob praktilisi näiteid, mida viiviste kajastamisel raamatupidamises arvesse võtta ning selgitab, kuidas ja millal Eesti hea raamatupidamistava kohaselt aegunud nõudeid alla hinnata. Koolitusel käsitletakse erinevaid allahindlusmeetodeid, mida ettevõtted kasutavad ning tuuakse praktilisi näiteid raamatupidamises kajastamise kohta.  
 


Eesmärk

Viiviste nõudmise ja arvutamise koolituse eesmärgiks on anda praktilised näpunäited, millises määras on lisaks nn põhivõlale võimalik nõuda viivist, kuidas viivist arvutada ning millele tuginedes viivise vähendamist taotleda.
Raamatupidamises tulude ja nõuete kajastamise ja nõuete hindamise ettekande eesmärgiks on anda ülevaade raamatupidamisreeglitest, praktikas kasutatavatest meetoditest ning sageli esinevatest vigadest antud valdkondades.


Sihtrühm

Väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete töötajad (nii era- kui avalik sektor), kes puutuvad kokku viiviste arvestamisega ning raamatupidamises kajastamisega ning aegunud nõuete hindamisega (näiteks raamatupidajad, tegevjuhid, juhiabid jt).


Teemad

9.45 - 10.00 Kogunemine ja hommikukohv

10.00 - 11.30 lektor Annika Vait

Millal saab viivist nõuda?
Viiviste liigid:
Lepingujärgne vs seadusjärgne viivis
Sissenõutavaks muutunud viivis vs täiendav viivis kohtu- ja täitemenetluses

Viiviste määrad
Lepingujärgse viivise määr
Seadusjärgse viivise määr
Kuidas viivist arvutada?
Viivise vähendamise võimalused
Maksetega hilinemise vastu võitlemise direktiivist tulenev viivise regulatsioon

11.30 - 11.45 Kohvipaus

11.45 - 13.15 lektor Nele Kaldjärv

Tulude kajastamine raamatupidamisarvestuses
Mis on tulude raamatupidamises kajastamise kriteeriumid?
Viivised tulude eriliigina – praktilised kaalutlused

Nõuete hindamine
Millal kanda nõuded ebatõenäoliseks?
Millal kanda nõuded lootusetuks?
Nõuete hindamise meetodid praktikas
Hilisemate laekumiste kajastamine raamatupidamises

NB! Teie küsimused koolitajale on oodatud e-posti aadressil: anett.org@addenda.ee


Aeg ja maht

28. mail 2012 kell 10.00 - 13.15


Toimumiskoht

Advokaadibüroo Glikman & Partnerid, Liivalaia 45, 13 korrus. 


Koolitajad

Pildid / - Annika Vait

Annika Vait on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis. Ta on läbinud õigusalase praktika mainekas Londoni advokaadibüroos Pinset & Masons. Hetkel töötab ta advokaadibüroos Glikman & Partnerid vandeadvokaadina ning tehingute valdkonna juhina.
Annika on põhiliselt spetsialiseerunud tehingute ja ühinguõiguse alasele nõustamisele. Praeguses majanduskliimas tähendab see muuhulgas ka võlgnevuste tekkimise ennetamise, sissenõudmise ning vastuvaidlemise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Varasema pangas töötamise kogemuse tõttu on Annikal võlgade haldamisega seonduvas lisaks vastavatele õiguslikele teadmistele ka mitme-aastane praktiline kogemus. Annika on avaldanud mitmeid artikleid ning tegeleb igapäevaselt Eesti keskmiste ja suuremate ettevõtjate nõustamisega.

 Pildid / - Nele_Kaldjärv

Nele Kaldjärv on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ärikorralduse erialal ning omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal. Nele töötab alates 2003. aastast audiitorteenuseid osutavas ettevõttes KPMG Baltics ning on alates 2006. aastast vandeaudiitor.
Nele on täitevaudiitorina vastutav paljude ettevõtete auditi praktilise läbiviimise eest ning on tegutsenud alates 2007. aastast raamatupidamisstandardite koolitajana. Nele kuulub KPMG Baltikumi regiooni rahvusvaheliste raamatupidamisstandardite asjatundjate töörühma, kelle peamiseks ülesandeks on anda nõu standardite tõlgenduste osas. Nele roll antud töörühmas on raamatupidamisstandardite valdkonnas toimuvate muutuste jälgimine ning vahendamine. Lisaks aitab Nele lahendada raamatupidamisstandardite tõlgendamisel ja praktikas rakendamisel tekkivad probleeme.


Meetodid

Loeng, praktilised nõuanded, praktilise kaasuse lahendamine, küsimustele vastamine.


Maksumus

Registreerides kuni 14. maini on soodushind 89 EUR + 20% km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 109 EUR +  20% km  osaleja kohta.
Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi ja oskusi, koolitusmaterjale, kohvipause.


Tasumine

Koolituse tellimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille tasumist ootame OÜ Addenda arveldusarvele 333037710001 Sampo pangas.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Anett_Org 113x150

Anett Org, koolitusjuht
Addenda Koolitus ja Konsultatsioonid
tel +372 664 64 20; +372 55 54 29 73
anett.org@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.