Sisukord

Nõuded Tallinna uues ehitusmääruses

Jaga

1. novembril 2012 jõustus Tallinnas uus ehitusmäärus, millega loodetakse planeerimisprotsess kiiremaks, lihtsamaks ja läbipaistvamaks muuta. Ühe olulise muudatusena loobutakse detailplaneeringu eskiisi koostamise nõudest. Teiseks oluliseks muudatuseks on detailplaneeringu esitamine, menetlemine ja kooskõlastamine, mis hakkab toimuma elektrooniliselt muutes süsteemi lihtsaks ja läbipaistvaks ning ajaliselt oluliselt lühemaks.


Eesmärk

Pakkuda ülevaadet kõikidest Tallinna uue ehitusmääruse olulistest muudatustest


Sihtrühm

arhitektid, projekteerijad, detailplaneeringute koostajad, ehitajad jt, kelle tegevuses on oluline planeeringuteteemaline suhtlemine Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga


Teemad

Tallinna linna ehitusmääruse muudatused

  • eesmärk, olulised põhimõtted ja muudatused
  • detailplaneeringu algatamisettepaneku vorm
  • detailplaneeringu algatamisettepaneku menetlus
  • detailplaneeringu kooskõlastamine ja arvamuste küsimine
  • ehitusprojektide menetlus
  • detailplaneeringu koostamise nõuded (lv 31.10.2012 määrus nr 52)

Aeg ja maht

22. jaanuar 2013, kell 10.00-13.30.


Toimumiskoht

Hotell L´Ermitage konverentsisaalis Toompuiestee 19, Tallinnas.


Koolitajad

Raul Keba, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juriidilise osakonna juhataja.


Maksumus

Registreerudes kuni 08. jaanuarini on soodushind 115 € + km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 129 € + km osaleja kohta.

Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Maksumus sisaldab

koolituse, koolitusmaterjalid, kohvipausi.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske pangas.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina_Paal

Kristina Paal
arendusjuht

tel 6646420
addenda@addenda.ee


Jaga

Kadri Matteus - Proportsionaalsuse printsiibist ja pakkuja tehtud vigade parandamise võimalusest Riigikohtu lahendis 3-19-1501

Riigikohus tegi 20.12.2019 lahendi asjas nr 3-19-1501, kus oli vaidluse all pakkuja poolt hooletusest tehtud vea parandamise võimalus. Kuigi tegemist oli sotsiaal- ja eriteenuse hankega, oli hankija dubleerinud RHS § 46 lg 4 ja § 98 regulatsiooni hankedokumentidesse, mistõttu kohaldati vaidluse lahendamisel just neid norme ning kohtu seisukohad on seega kohaldatavad enamikes hankevaidlustes.Lugege ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.