Sisukord

Leppetrahvi ja teiste sarnaste abinõude kasutamine (veeb)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koroonakriis, logistikakriis ja mitmed teised muutused majanduskeskkonnas on tekitanud seisakuid kaupade ja teenuste tarnimises ning lepingute täitmises, mistõttu järjest enam kasutatakse õiguskaitsevahendina leppetrahvi. 9. detsembril kell 11.00 ootame Teid veebiseminarile, kus räägime leppetrahvi kokkuleppest ja nõuete esitamisest ning koos sellega vaadatame ka teiste õiguskaitsevahendite rakendamise võimalusi ja korda.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda teadmisi, kuidas maksimaalselt tagada, et teine pool enda kohustused täidaks. 

Koolituse peamine eesmärk on õpetada, kuidas vältida olukorda, kus tekib vaidlus ja kus lepingurikkumine on juba toimunud. Arvestades, et praktikas toimub kohustuse rikkumisi käsitletakse konkreetselt seda, kuidas on soovitatav tegutseda juhul, kui teine pool enda kohustust ei täida.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on leppetrahvi nõudmise kõige olulisemad asjaolud
 • teab, millal ja millistel tingimustel saab leppetrahvi nõuda
 • teab, milliste asjaoludega peaks nende nõudmisel arvestama
 • teab, mis aja jooksul ja millisel viisil tuleks leppetrahvi nõue esitada
 • teab, millistel tingimustel on võlgnikul õigus nõuda leppetrahvi vähendamist.

Sihtrühm

tippjuhid, juhatuse liikmed, jursitid, finantsistid, müügi- ja ostuspetsialistid, logistikaeksperdid, kvaliteedijuhid jt, kes tööalaselt peavad tagama, et teine osapool täidaks oma kohtustusi korrektselt. 


Teemad

Alar Urm käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • kokkulepe ja selle fikseerimine
 • kokkuleppes reguleerimist vajavad asjad
 • kokkuleppe täitmise korraldamine
 • kokkuleppe täitmise tagatised
 • poolte suhtlus ja teated
 • leppetrahv ja selle kasutamine. Leppetrahvi eesmärk
 • erinevad muud õiguskaitsevahendid
 • leppetrahvi kasutamise õigus, sellest teatamine
 • leppetrahvi suurus
 • leppetrahvi sissenõudmise viisid. Leppetrahv ja viivis
 • leppetrahvi kasutamise võimalik tagajärg
 • kokkuleppe muutmine, leppetrahvi rakendamise kokkulepe
 • vaidluse lahendamise dünaamika ja selle fikseerimine

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 9. detsembril 2021 kell 11.00–12.30.
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Alar Urm 115x115

Alar Urm, advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat

Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urmi töölaual hanke, ehituse- ja kindlustuse valdkonna lepingud, probleemküsimused ja vaidlused. Alar Urm on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega: on erinevate ülikoolide lektor, lisaks on tal juhi kogemus erinevatest riigiasutustest, paljude äriühingute nii nõukogu kui ka juhatuse liikme kogemus.

Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 6. detsembrini 2021 kehtib soodushind 75 € + km (90,00 €), hiljem tavahind 99 € + km (118,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina, portree

Kristina Paal
+372 5566 2741

 


Registreeri koolitusele
Jaga

STARTERminsk

  Hello, entrepreneurial student! You do not have an idea? You do not have a team? But you would very much like to learn everything about starting a team and developing the idea? This is for you!   Come and join the STARTERminsk business idea development program!   The program designed by six Estonian universities will help you with all the basic entrepreneurship skills (business development, service design/product ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.