Sisukord

Kuidas kaitsta ettevõtte ärisaladusi?

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

17.12.2018. a jõustus ebaausa konkurentsi takistamise ja ärisaladuse kaitse seadus. Nimetatud seadusega sätestati ebaausa konkurentsi keeld, selle rikkumisest tulenevad nõuded ning nende menetlemise kord. Üheks ebaausa konkurentsi viisiks on ka ärisaladuse ebaseaduslik saamine, kasutamine ja avaldamine. Sellega seoses sisaldab uus seadus muu hulgas ka ärisaladuse mõistet ning ärisaladuse kaitse reegleid.

Seadus peaks aitama mõista, mida ärisaladusena mõistetakse ning kust jookseb piir seadusliku ja ebaseadusliku ärisaladuse saamise, kasutamise ja avaldamise vahel. Koolitus on abiks, et mõelda läbi, mida tasuks oma ettevõttes nii juriidiliselt kui tehniliselt ärisaladuse kaitsmiseks ette võtta.


Eesmärk

Koolitusel selgitatakse uue seaduse valguses ärisaladuse mõistet (mida loetakse ärisaladuseks) ning selle kaitsmise reegleid. Samuti seda, millal loetakse ärisaladuse saamine, kasutamine ja avaldamine ebaseaduslikuks ning millised on võimalikud rikkumiste tagajärjed (mida saab rikkujalt nõuda)? Lisaks tuleb juttu, milliseid juriidilisi ja tehnilisi võimalusi kasutatakse praktikas ärisaladuse kaitseks ning milliseid probleeme on praktikas seoses ärisaladuse kaitsega esinenud. Arutame, kas ja kuidas annaks neid oma ettevõtte tegevuses vältida. 


Sihtrühm

Ettevõtete omanikud ja juhid ning kõik teised isikud, kes on vastutavad või huvitatud oma ettevõtete ärisaladuste kaitse eest. 


Teemad

Koolituse I osas käsitleb vandeadvokaat Annika Vait järgnevaid teemasid:

  • Mis on ärisaladus?
  • Millal on ärisaladuse saamine, kasutamine ja avaldamine ebaseaduslik?
  • Milliseid juriidilisi võimalusi kasutatakse praktikas ärisaladuse kaitseks?
  • Mis on ärisaladuse ebaseadusliku saamise, kasutamise ja avaldamise võimalikud juriidilised tagajärjed – mida saab isik, kelle õigusi on rikutud, nõuda?

Koolituse II osas käsitleb infoturbeanalüütik Mari Jääger järgnevaid teemasid: 

  • Uute tehnoloogiate kasutamise võimalused ja ohud – pilveteenused, esemevõrk (IoT), nutiseadmed, sotsiaalmeedia jms
  • Info kaitsmise elementaarne hügieen – esmased olulisemad võtted igaühele meist
  • Kuidas kaitsta ärisaladust ja millal saame öelda, et oleme teinud piisavalt – mida teha organisatsioonis, et hoida ärisaladust

Aeg ja maht

Koolitus toimub 12. juunil 2019 kell 10.00–13.15.
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt. Parkimine kuni 2 tundi on ärikeskuse külastajatele tasuta. Seda eeldusel, et külastaja ise on registreerinud sõidukinumbri Tammsaare Ärikeskuse fuajees. Oluline on silmas pidada, et sama sõidukit saab registreerida üks kord päevas. Tasuta parkimisaja möödumisel või pikemaajalisel parkimisel tuleb iga alustatud 30 minuti eest maksta 1 € ning päevatasu maksimummääraks on 10 €. Tasuta parkimisaeg ei kehti PPA sissepääsust üle tee sõidutee ääres asuval kuuel eraldi tähistatud parkimisalal, kuhu parkides tuleb tasu koheselt maksta. 

Parkimise eest tasumiseks on kaks võimalust:

  • kasutades M-parkimise teenust
  • kasutades parkimisalal asuvat makseautomaati, mis aktsepteerib nii sularaha kui kaardimakseid

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

 

Pildid / - Annika Vait 115

Vandeadvokaat Annika Vait

Annika Vait on vandeadvokaat ning advokaadibüroo ALTERNA partner. Ta on ka Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni liige ning Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu üks kaasautoritest.
Annika tegeleb igapäevaselt juriidilise ärinõustamisega. Eelkõige tehingute nõustamisega, lepingute koostamisega ning klientide äritegevuses jooksvalt tekkivate õigusalaste küsimuste lahendamisega. Oma töö spetsiifikast tulenevalt on ärisaladus ja selle kaitsega seotud küsimused üheks Annika igapäevatöö osaks.
Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annikat kui ühte Eesti juhtivatest ekspertidest tehingute ja ärinõustamise valdkonnas.

 

Pildid / - Mari Jaager

MARI JÄÄGER, SECURITY SOFTWARE OÜ INFOTURBEANALÜÜTIK

 


Maksumus

Registreerides kuni 29. maini 2019 kehtib soodushind 119 € + km (142,80 €), hiljem tavahind 149 € + km (178,80 €). Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, elektroonilist tõendit ja kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+ 372 670 6606
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Ettevõtjaportaalis ühingut asutades saab ühtlasi registreerida ka töötajad ja käibemaksukohustuse

Teatavasti saab Eestis asutada äriühinguid kahel viisil: notaribüroos notari abil ning elektrooniliselt äriregistri ettevõtjaportaalis. Kui asutatud ühing soovis ennast käibemaksukohuslaseks registreerida ja/või endale töötajad tööle võtta, tuli pärast asutamistoiminguid esitada eraldi vastavad avaldused Maksu-ja Tolliametile. Käesoleva aasta alguses loodi ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.