Sisukord

Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse muudatused (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitusel anname ülevaate Riigikogus 07.12.2022 vastu võetud korteriomandi- ja korteriühistuseaduse muudatustest, mis peaksid lahendama praktikas tekkinud probleeme korteriomandeid ja korteriühistuid puudutavates küsimustes. Osa sätetest jõustus 01.02.2023, ülejäänud muudatused jõustuvad 14.01.2024.

Olulisematest muudatustest saab välja tuua kuni 10 korteriga korteriühistute raamatupidamise lihtsustamist, kui korteriühistul puudub valitseja ning uudsena tekib kohalikel omavalitsustel võimalus luua korteriomandi ja korteriühistuga seotud vaidluste kohtuväliseks lahendamiseks organ, kes aitab vaidluse osapooli lepitada.

Ülejäänud muudatused puudutavad korteriomandite moodustamise ja kinnisasja jagamise tehinguid ning eriomandit, sealhulgas selle moodustamist, sellele juurdepääsu ning eriomandiga seotud kokkulepete sõlmimist. Päris uus on ka sissenõudmiskulude hüvitamise osa ning muutusi on ka viivise suuruse määramisel.


Eesmärk

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • tunneb korteriomandite tekkimise ja eriomandiga seotud muudatusi
  • on kursis värskete korteriomandi valitsemisega seotud küsimustega
  • teab, millised on raamatupidamise erisused

Sihtrühm

Korteriühistute juhid, raamatupidajad ning kõik teised, kes on teemast huvitatud.


Teemad

Martina Proosa käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • korteriomandite tekkimise ja eriomandiga seotud muudatused
  • korteriomandite valitsemisega seotud küsimused (võlgnevuste sissenõudmine, majandamiskulud, korteriomanike üldkoosolekul esindamine jms)
  • raamatupidamise erisused
  • vaidluste kohtuvälise lahendamise võimalus

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 13. aprillil 2023 kell 14.00–16.00.
(2,7 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 
 
Veebiülekanne 
Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Martina Proosa

Martina Proosa, AS Merko Ehitus Eesti jurist 

Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Selle aja sisse mahub töö juristina advokaadibüroos ja ühes Eesti suurimas ehitusfirmas ning õiguskantsleri nõunikuna. Ta on olnud planeeringute osakonna juhataja siseministeeriumis, kus tegeles nii õigusloomega - osales planeerimisseaduse ja muude õigusaktide väljatöötamises -, planeeringute järelevalvega kui ka muude planeerimisosakonna ülesannetega. Igapäevase töö kõrvalt on Martina kirjutanud artikleid ning kaks ehitusseadustikku ning planeerimisseadust tutvustavat raamatut sarjas Kinnisvarakool. Lisaks on viinud läbi hulgaliselt koolitusi, muu hulgas sisekoolitusi kohalikes omavalitsustes. 


Meetodid

Loeng koos praktiliste näidetega.


Maksumus

Registreerides kuni 6. aprillini 2023 kehtib soodushind 119 € + km (142,80 €), hiljem tavahind 139 € (166,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga  14 € + km (16,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Helen Tammesalu

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+372 520 6347
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Riigikohus muutis töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamise tähtaja osas oma varasemat seisukohta

Töövaidluse lahendamise seaduse § 58 lõikes 1 on sätestatud, et töövaidluskomisjoni (TVK) otsusega mittenõustumisel võivad pooled pöörduda sama töövaidlusasja läbivaatamiseks kohtusse. Kohtusse tuleks pöörduda 30 kalendripäeva jooksul arvates töövaidluskomisjoni otsuse saamisest. Varasemas kohtupraktikas on Riigikohus ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.