Sisukord

Kohtumenetlus hooldus- ja suhtlusõiguse vaidlustes läbi KOV prisma

Jaga

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Olete lahkesti palutud 22. oktoobril kell 10.00 osalema veebiseminaril, kus räägime kohtumenetlusest seoses hooldus- ja suhtlusõiguse vaidlustega, kuhu on kohalik omavalitsus kaasatud või mis on kohaliku omavalitsuse poolt algatatud. Räägime nii kohtule dokumentide esitamise korrast kui käsitleme ka vanematelt hooldusõiguse ära võtmist kohaliku omavalitsuse poolt.  Veebiseminari käigus vastame enamlevinud küsimustele:
 
 • Millistel juhtudel on kohtud kohaldanud hooldusõiguse üleandmise sätteid?
 • Mida käsitletakse hooldusõiguse vaidlustes lapse huvina?
 • Kelle arvamusele viitavad kohtud hooldusõiguse osas otsustuse tegemisel kõige enam ning millega peaks kohaliku omavalitsuse esindaja arvestama oma arvamuse koostamisel?
 • Milline võiks olla kohaliku omavalitsuse toetus vanemate ja laste suhte taastamisel. 
 
Vastame Teie küsimustele ja anname Teile professionaalset nõu! 

Kõik, kellel puudub võimalus seminari jälgida reaalajas, saavad lunastada veebiseminari salvestiste järelvaatamise õiguse. 


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ülevaade hooldus- ja suhtlusõiguse kohtutoimingutest ja menetlusest, sh avalduste esitamine, ärakuulamine ja arvamuste kogumine. 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, millistel juhtudel on kohtud kohaldanud hooldusõiguse üleandmise sätteid?
 • Milline on lapsesõbralik menetlus ja lastekaitse töötaja roll suhtluskorra täitmisel.

Sihtrühm

lastekaitse ja sotsiaaltöö spetsialistid


Teemad

Janne-Liisa Ottis käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • Kohaliku omavalitsuse poolt kohtule avalduse esitamine seoses vanematelt hooldusõiguse ära võtmiga
 • Elatise nõude esitamine vanematele, kellelt on hooldusõigus ära võetud
 • Kohtule dokumentide esitamise kord
 • Kohtutoimingud ja kohtumenetlus
 • Lapsesõbralik menetlus
 • Arvamuste kogumine ja ärakuulamine ning kohtule esitamise vorm
 • Lapse õiguste kaitse suhtluskorra kohtulahendite täitmisel
 • Kohaliku omavalitsuse esindaja osalemine täitetoimingus
 • Lastekaitsetöötaja roll suhtluskorra täitmisel
 • Kohaliku omavalitsuse toetus vanemate ja laste suhte taastamisel
 
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 22. oktoobril 2021 kell 10.00–11.30.
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Janne-Liisa Ottis

Janne-Liisa Ottis, advokaadibüroo Sirel & Partnerid advokaat

Janne-Liisa Ottis töötab advokaadibüroos Sirel & Partnerid alates aastast 2017 perekonnaõiguse advokaadina.  Janne-Liisa on koolitusel käsitletavad teemad läbinud ka isiklikult kohtumenetlustes, sh on osalenud kohtumenetluses nii vanemate kui ka laste esindajana, mistõttu omab ta märkimisväärset kogemust perekonnaseadusest tulenevate õiguste ja kohustuste osas, mida on vaja erinevate õiguslike probleemide tõttu tsiviilkohtutes lahendada.

Meetodid

Loeng, praktilised näited, riigikohtu juhiste tutvustus
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

Registreerides kuni 18. oktoobrini 2021 kehtib soodushind 65 € + km (78,00 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Veebiseminari järelvaatamine toimub Addenda e-akadeemias. Veebiseminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Maksumus sisaldab

ligipääsu veebiseminarile, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

STARTERminsk

  Hello, entrepreneurial student! You do not have an idea? You do not have a team? But you would very much like to learn everything about starting a team and developing the idea? This is for you!   Come and join the STARTERminsk business idea development program!   The program designed by six Estonian universities will help you with all the basic entrepreneurship skills (business development, service design/product ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.