Sisukord

Veebiseminar - Keskmise palga nõue hankemenetluses

Jaga

Eeltutvustus

Riigihange on viis, kuidas riik ostab. Ehkki põhiline eesmärk on leida majanduslikult soodsaim toode või teenus, on riigihanke kaudu võimalik edendada ka olulisi sotsiaalseid väärtusi. Üheks selliseks võimaluseks on ka n-ö keskmise palga nõue. Palgatingimuste kaudu ühtsete „mängureeglite“ kehtestamine aitab luua ausamat konkurentsi, kus ettevõtjate omavaheline konkureerimine keskendub rohkem innovatsioonile ja kvaliteedile, mitte aga tööjõukulude optimeerimisele. Koolituse põhifookuses ongi küsimus, kuidas oleks hankijatel võimalik keskmise palga nõuet riigihankemenetluses juba praegu rakendada.


Sihtrühm

 • Hankijad.
 • Poliitikakujundajad ja ametnikud, kellest sõltub riigihankeõiguse areng Eestis.
 • Ettevõtjad, keda keskmise palga tingimus otseselt puudutaks.
 • Arvestades, et sekundaarsete eesmärkide rakendamise võimalikkus on hea viis, kuidas riigihankemenetluse erinevatest etappidest aimu saada, on koolitus sobilik ka tudengitele ja neile hankijatele, kel on alles vähene kogemus hangete korraldamisel.

Teemad

 • Riigihange kui ühiskondlike huvide saavutamise vahend.
 • Miks keskmise palga nõue on oluline?
 • Keskmise palga nõude kooskõla Eesti ja Euroopa Liidu õigusega.
 • Millised mõjud kaasnevad?
 • Keskmise palga nõude rakendamise võimalustest täna:
 1.  Millises hankemenetluse etapis?
 2.  Millisel kujul?
 3.  Kuidas kontrollida?

Aeg ja maht

15. veebruar 2017, kell 10.00 - 11.30.
(maht 2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust. Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas. Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Erki Fels
Erki Fels, advokaadibüroo Glimstedt advokaat.
Pildid / - GLIMSTEDT logo


Maksumus

Registreerudes kuni 6. veebruarini  2017 on veebiseminari soodushind 39 € + km (46,80 €), hilisematele registreerujatele tavahind 49 € + km (58,80 €). Kõigil seminaril osalejatel on võimalik ka osta 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 10 € + km (12 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ning koolitusarve, mille tasumist ootame enne veebiseminari toimumist.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu