Sisukord

UUS! VEEBIKOOLITUS - Kaldkatuste renoveerimine. 3,8 TP

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Koolitus toimub otseülekandena veebis!
Registreerimisel koolitusele saadame Teie meilile lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne selle algust. Enne koolituse algust saadame Teile koolituse elektroonilised õppematerjalid. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie koolitajatele esitada reaalajas küsimusi. 

Veebiosaleja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest Addenda e-akadeemias. Koolituse salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on e-akadeemas salvestise vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Eeltutvustus

Tallinna ja võib arvata, et ka teiste linnade, vanemate asumite kortermaju renoveeritakse ja ehitatakse ümber üsna hoogsalt. Ühendatakse kortereid ja ehitatakse senised külmad pööningud ümber eluruumideks, mille käigus soojustatakse katused ning tihtilugu muudetakse ka vahelagede konstruktsioone. Niisuguste tööde käigus muutuvad hoone piirete omakaalud ning pole harvad juhud, mil muudetakse katusekonstruktsioone. Seda kõike tuleb teha arukalt ning tagada renoveerimisel loodava tulemuse piisav kandevõime ja kasutusmugavus.

Koolitusel käsitletakse erinevaid kaldkatuste kujusid ja konstruktsioone ning nende eripärasid - saab näpunäited, millega enne töö alustamist arvestada.
Antakse ülevaade klassikalistest puusepa liidetest (tappidest), mida võib näha rekonstrueeritavatel pööningutel.
Kõikide katusekonstruktsioonide puhul vaadeldakse konkreetseid näiteid, et mõista, milliste jõududega katused mõjutavad allpool paiknevaid konstruktsioone.

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 3,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).


Eesmärk

Koolitse eesmärk on käsitleda erinevaid kaldkatuste kujusid ja konstruktsioone ning vaadata nende eripärasid. Anda ülevaade klassikalistest puusepa liidetest, mida võib näha rekonstrueeritavatel pööningutel.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab erinevaid kaldkatuste kujusid ja konstruktsioone ning tunneb nende eripärasid
 • omab ülevaadet klassikalistest puusepa liidetest (tappidest), mida võib näha rekonstrueeritavatel pööningutel
 • mõistab, milliste jõududega katused mõjutavad allpool paiknevaid konstruktsioone

Sihtrühm

Projektijuhid, objektijuhid, järelevalveinsenerid ja kõik, keda katuste rekonstrueerimine huvitab.


Teemad

Tõnu Peipman käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • erinevad kaldkatuste kujud ja konstruktsioonid ning nende eripärad:
  • sarikate ja penniga katus
  • toolvärgiga katus
  • pärlinitega katus
 • klassikalised puusepa liited (tapid)
 • milliste jõududega katused mõjutavad allpool paiknevaid konstruktsioone

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 16. märtsil 2021 kell 11.0014.30.
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
11.00–12.30 koolitus
12.30–13.00 kohvipaus
13.00–14.30 koolitus


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 
Koolitus toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne algust. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada koolitajatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne koolituse algust!


Koolitajad

Pildid / - Tõnu Peipman

Tõnu Peipman, Inseneribüroo Printsiip OÜ ehitusinsener ning vastutav projekteerija 

Tõnu Peipman on Inseneribüroo Printsiip OÜ ehitusinsener ning vastutav projekteerija. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa ja puussepa kutseeksamite komisjonide liige. Tõnu Peipman omab volitatud inseneri kutsetunnistus (tase 8).


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 2. märtsini 2021 kehtib soodushind 149 € + km (178,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit ja veebiosaleja boonust – koolituse salvestise 30 päevast järelvaatamisõigust.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Haiguspäevade hüvitamise kord perioodil 1.01.2021 - 30.04.2021

Piiramaks COVID-19 viiruse levikut, kehtib alates käesoleva aasta algusest võrreldes senisega teistsugune haiguspäevade hüvitamise regulatsioon. Tegemist on ajutise muudatusega, mis kehtib ainult konkreetsel perioodil: alates 1.01.2021 kuni 30.04.2021. Perioodi 1.01.2021 – 30.04.2021 kehtib haiguspäevade hüvitamisel reegel, et töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.