Sisukord

Madalpinge elektripaigaldistes kasutatavad kaitseseadmed ja standardi nõuded kaitseviisidele. 6,4 TP (8 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Antud koolitus sobib erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel. Samuti annab koolitus 6,4 TP (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade erinevatest kaitseseadmetest (moodulkaitselülititest kuni õhkkaitselülititeni, sulavkaitsmed, rikkevoolukaitselülitid, jne) ning tutvustada, kuidas erinevaid kaitseseadmeid valida ja neid koos kasutada. Samuti saab koolitusel ülevaate kontrollitoimingutest ning standarditest EVS-HD 60364-4-41 Kaitse elektrilöögi eest ja EVS-HD 60364-4-43 Liigvoolukaitse.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • omab ülevaadet erinevatest kaitseseadmetest (moodulkaitselülititest kuni õhkkaitselülititeni, sulavkaitsmed, rikkevoolukaitselülitid, jne.)
  • omab teavet kaaretuvastusseadmetest ja lülitusvoole piiravatest seadmetest
  • omab ülevaadet kaitseseadmete selektiivsuse põhimõtetest ja back-up kaitsest ning teab selle jaoks abivahendeid
  • omab ülevaadet standardite EVS-HD 60364-4-41 Kaitse elektrilöögi eest ja EVS-HD 60364-4-43 Liigvoolukaitse nõuetest ja sinna juurde, kuidas praktikas kaitseseadmeid valida.

Sihtrühm

Elektriinsenerid: projekteerijad, elektritööde juhid, käidukorraldajad.


Teemad

Jaak Kümnik käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • liigvoolu kaitseseadmed (moodulkaitselülititest kuni õhkkaitselülititeni)
  • sulavkaitsmed
  • muud kaitseseadmed (rikkevoolukaitselülitid, kaaretuvastusseadmed, lülitusvoole piiravad seadmetest)
  • kaitseseadmete selektiivsus ja back-up kaitse
  • standard EVS-HD 60364-4-41 Madalpingelised Elektripaigaldised Osa 4-41 Kaitseviisid Kaitse elektrilöögi eest
  • standard EVS-HD 60364-4-43 Madalpingelised elektripaigaldised Osa 4-43 Kaitseviisid Liigvoolukaitse

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Antud koolitus sobib erialaseks täiendkoolituseks A, B  ja B1 klassi pädevustunnistuste kehtivuse pikendamisel. 
Koolitus annab ka 6,4 TP-d (inseneri täiendõppe punkti), mida saab arvestada elektriinseneri kutse taotlemisel või taastõendamisel. Kava on hinnatud Eesti Elektroenergeetika Seltsi Kutse- ja Hindamiskomisjoni poolt.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 24. jaanuaril 2023 kell 9.00–16.00
(8 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus
12.15–12.45 paus
12.45–14.15 koolitus
14.15–14.30 paus
14.30–16.00 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Jaak Kümnik 2021

Jaak Kümnik, elektriinsener, AS Elrato kontrolliosakonna juhataja ning kvaliteedijuht 

Jaak Kümnik omab eriala eksperdi kogemust aastast 1984. Tema pädevusse kuulub sh elektripaigaldiste inspekteerimine ning elektrialaisikute koolitamine.
Jaak Kümnik omab Diplomeeritud elektriinsener, tase 7, kutset.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused. Küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerudes kuni 13. jaanuarini 2023 kehtib soodushind 199 € + km (238,80 €), hiljem tavahind 229 € + km (274,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija maksejõuetusriski haldamine – ettemaks ja maksetähtajad

Ebastabiilne majanduslik olukord toob kaasa suurenenud riskid ka ehitussektoriks. Praegusest majandusseisust ei jää puutumata keegi. Paaris järgmises blogipostituses uurime tööriistu, mida saaks kasutada tellija maksejõuetusriski haldamiseks. Siinjuures tuleb meeles pidada, et tellijateks ei ole töövõtulepingu kontekstis mitte üksnes ehituse peatöövõtjad, vaid ka ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.