Sisukord

Veebiseminar - Juurdepääsupiiranguga teabe haldamine

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Iga organisatsiooni töös on oluline arvestada kehtivate õigusaktide nõuetega, et loodud ja saadud teave oleks kaitstud.

2019. aasta jaanuarist kehtib uus isikuandmete kaitse seadus, mille muudatustega tuleb arvestada asutuste ja ettevõtete teabehalduse korralduses. Sageli esineb raskusi dokumentidele juurdepääsupiirangute määramisel ja juurdepääsupiiranguga teabe säilitamisel ning edastamisel õigusaktide nõuete järgimisel. Peame teadma, milliseid andmeid ja milleks kogume ning kui kaua neid säilitame, samuti kuidas andmeid turvaliselt hävitada.


Eesmärk

Käsitleda tihti esinevaid kitsaskohti juurdepääsupiiranguga teabe haldamisel ja anda andmekaitse alaseid nõuandeid teabe õiguspäraseks ning turvaliseks haldamiseks uuenenud õiguskeskkonnas.


Sihtrühm

Avaliku ja erasektori dokumendi- ja infohaldurid


Teemad

Veebiseminaril käsitleme järgmisi teemasid:
  • kehtiv õiguskeskkond andmekaitsest (avaliku teabe seadus, riigihangete seadus jne). Uus isikuandmete kaitse seadus – muudatused ja uuendused
  • juurdepääsupiirangute määramise alused ja tähtajad. Juurdepääsupiirangute pikendamine ja kehtetuks tunnistamine
  • riskide maandamine juurdepääsupiiranguga teabe haldamisel
  • teabe avalikustamine
  • andmete väljastamise õiguslikud alused
  • teabenõuetele ja selgitustaotlustele vastamine
  • teabe turvaline hävitamine.
 

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 8. märtsil 2019 kell 10.00-11.30
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. 
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.

Koolitajad

 

Pildid / - Maila Kukk

Maila Kukk

Maila Kukk on pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on läbi viinud praktilise suunitlusega erialaseid seminare ja sisekoolitusi alates 2006. aastast. Maila Kukk on lõpetanud Tallinna Ülikooli dokumendihalduse eriala magistriõppe, osaleb juhatuse liikmena Eesti Arhivaaride Ühingu töös. Välja andnud raamatu "Praktiline dokumendihaldus" (2016), avaldanud artikleid arhiivitöö teemal Äripäeva ajakirjas "Raamatupidamise praktik".


Meetodid

Aktiivne loeng koos küsimuste ja vastustega. Praktilised näited ja juhised.


Maksumus

Registreerides kuni 20. veebruarini 2019 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.
 
Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale ja elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal

Kristina Paal

tel +372 55662741; +372 670 6606
kristina.paal@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Koondamisel maksmisele kuuluvad nn koondamise hüvitised

Praktikas tekivad koondamisega seoses tihti küsimused, kui suurt hüvitist tuleb tööandjal töötajale maksta ning teisalt on töötaja huvitatud, kui suurt hüvitist on tal õigus saada. Töölepingu seaduse (TLS) § 100 esimese lõike kohaselt peab tööandja koondamisel maksma töötajale hüvitist töötaja ühe kuu keskmise ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.