Sisukord

Liikuvuspakett: juhi sõidu- ja puhkeaja ning kabotaaži uuenenud reeglid (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Koolitusel anname lühikese ülevaate Liikuvuspaketi jõustumise etappidest ja millised Liikuvuspaketist lähtuvad EL määrused muudavad seniseid määrusi ja direktiive. Eelkõige on aga koolitus fokusseeritud Liikuvuspaketi arvukate teemade hulgast juhi sõidu- ja puhkeaja ning kabotaaži reeglitele.
Vaatamata sellele, et etapiviisiliselt rakenduvas Liikuvuspaketis sisalduvad juhtide sõiduaegade ja puhketingimuste uuenenud reeglid on juba mõnda aega jõus olnud, siis paljudele on selle teatud, mitmeti mõistetavad ning tõlgendatavad küsimused endiselt segadust tekitavad ja lõpuni arusaamatud. Koolitusel tutvustame ja analüüsime Liikuvuspaketiga kehtestatud muudatusi, sealhulgas juhi 3-4 nädala järgse kojutuleku nõue, 45h kabiinis veetmise keeld ja muudatused sõidumeerikute osas. Ka tutvume kabotaaž- ja kombineeritud vedudele lisandunud nõuetega.
Samuti vaatame koolitusel üle ja analüüsime Euroopa Komisjoni poolt koostatud vastused enim esitatud, teemat puudutavatele küsimustele ning anname lühiülevaate Skandinaavia riikide kontrollorganite praktilisest tööst ja seisukohtadest. Lisaks teeme kokkuvõtte ka Eesti rakendumise praktikast.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda lühike ülevaade Liikuvuspaketi jõustumise etappidest ja teadmine, millised Liikuvuspaketist lähtuvad EL määrused muudavad seniseid määrusi ja direktiive. Eelkõige on koolituse eesmärk aga tutvustada ja analüüsida juhi sõidu- ja puhkeaja ning kabotaaži reegleid, et osata orienteeruda rahvusvaheliste autovedude muutunud olukorras.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab uusi Liikuvuspaketi reegleid ja oskab neid praktikas rakendades kindlustada tõrgeteta veoprotsessid
 • omab ülevaadet Liikuvuspaketi jõustumise etappidest
 • teab, millised Liikuvuspaketist lähtuvad EL määrused muudavad seniseid määrusi ja direktiive
 • mõistab sõidu- ja puhkeaja ning kabotaaži uuenenud reegleid

Sihtrühm

Koolitusele on oodatud kõik logistilise ahela osapooled – vedajad (veoettevõtete juhid, vedude korraldusega tegelevad töötajad), ekspedeerijad, kauba saatjad, kauba saajad.


Teemad

Jaak Kivisild käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • liikuvuspaketi jõustumise etapid
 • millised Liikuvuspaketist lähtuvad EL määrused muudavad seniseid määrusi ja direktiive
 • sõidu- ja puhkeajaga seonduvad muudatused
  - keeld veeta 45h kabiinis - kuidas oleks võimalik vastava taristu puudumisel seda nõuet täita ja veomaršruute planeerida
  - juhi 3-4 nädala tagant koju pöördumise nõue, kuidas on võimalik seda täita Euroopa sisetöö (cross trade) või pika-ajalise veo korral
  - lisandunud võimalustest
  - millistel tingimustel saab kontrollija rikkumise fikseerida
  - milliseid dokumente võib kontrollija küsida. Euroopa Komisjoni ja Skandinaavia riikide selgitused
 • kabotaažvedudele on lisandunud rangemad nõuded
  - mis tingimustel võib alustada kabotaažvedu
  - mitu peale/mahalaadimist võib sisaldada üks kabotaažvedu - erinevad tõlgendused
  - „Cooling Off“ periood
  - millised riigid on ka kombineeritud vedudel rakendanud kabotaaži nõudeid
  - milliseid dokumente võib kontrollija küsida. Euroopa Komisjoni ja Skandinaavia riikide selgitused

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 9. mail 2023 kell 10.00–13.15
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Jaak Kivisild 2023 - Addenda

Jaak Kivisild - Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni volikogu liige

Jaak Kivisild on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli autotranspordi erialal, täiendusena EBS ja koolitused USA-s, Inglismaal, Saksamaal. Alates 1991. aastast on ta juhtinud rahvusvaheliste autovedudega tegelevaid ettevõtteid.
Jaak Kivisild on Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) volikogu liige, olnud aastaid ERAA nõukogu liige ja hiljutine ERAA president.
Koolitustega on Jaak Kivisild tegelenud 2006. aastast alates, korduvalt esinenud veondusalastel konverentsidel, korraldanud seadusandlusega tegeleva veondussektori ümarlaua tööd. 


Meetodid

Loeng (PowerPoint esitlus), näited ja praktilised käsitlused. Küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerudes kuni 27. aprillini 2023 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Riigikohus muutis töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamise tähtaja osas oma varasemat seisukohta

Töövaidluse lahendamise seaduse § 58 lõikes 1 on sätestatud, et töövaidluskomisjoni (TVK) otsusega mittenõustumisel võivad pooled pöörduda sama töövaidlusasja läbivaatamiseks kohtusse. Kohtusse tuleks pöörduda 30 kalendripäeva jooksul arvates töövaidluskomisjoni otsuse saamisest. Varasemas kohtupraktikas on Riigikohus ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.