Sisukord

Hindamiskriteeriumid: ohud ja võimalused praktika näitel (2 ak.h)

Jaga

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES! 

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Rauno Klemm advokaadibüroost KPMG Legal ja Kristina Uuetoa-Tepper advokaadibüroost Tepper ja Partnerid arutlevad praktiliste kaasuste toel, kus on hindamiskriteeriumitega seotud ohud ja võimalused nii hankija kui pakkuja jaoks. Publiku poolt alati oodatud ja suurepärase vastuvõtnu saanud hankejuristid analüüsivad üheskoos, mida peaks hankija hindamiskriteeriumite sätestamisel arvestama. Pakkuja huvisid silmapidades esitavad Rauno Klemm ja Kristina Uuetoa-Tepper ettepanekuid, mida pakkujad võiksid oma pakkumuse kokkupanekul, ja juba hindamiskriteeriumeid algselt lugedes, silmas pidada. Igal osalejal on võimalus aktiivselt arutelusse sekkuda ning esitada küsimusi ja kommentaare, sekundeerida esinejatega ja jagada oma senist praktikat!
 
Diskussioonkoolitus hindamiskriteeriumidest toimub veebis. Teil on võimalus töökohalt lahkumata osaleda aktiivsel arutelu. Ühtlasi on see suurepärane võimalus täita oma igapäevaseid töökohustusi, kuid 90 minutiks lülitada telefon välja, sulgeda oma e-post ja osaleda online nii sõnas kui pildis aktuaalsete hankeküsimuste lahendamisel! Juhul, kui Te aga reaalajas toimuval aruteludel osaleda ei saa, on Teil sündmust võimalik järele vaadata 30 päeva jooksul Teile sobival ajal. 

Eesmärk

Analüüsime hindamiskriteeriumide sätestamisel ja nende lugemisel ning pakkumise esitamisel esilekerkinud küsimusi ja kitsaskohti, probleemseid kaasusi ja kohtupraktikat.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • tunneb reaalset praktikat hankija ja pakkuja poolt vaadatuna
  • tõlgendab riigihangete praktikat ning väldib pikki ja kulukaid hankevaidlusi

Sihtrühm

  • avalik- õiguslike insitutsioonide spetsialistid, kes puutuvad kokku riigihangete korraldamisega
  • aktiivsed pakkujad, nii tippjuhid kui ka spetsialistid
  • juristid, advokaadid ja vandeadvokaadid, kes tegelevad hankealase nõustamise ja hankevaidluste lahendamisega
  • audiitorid, kes auditeerivad riigihangete valdkonnas
  • EL projektide koordinaatorid, kellel on vajadus hanke korras osta kaupu ja teenuseid
  • ja paljud teised huvilised

Teemad

Hindamiskriteeriumid: ohud ja võimalused praktika näitel

Pildid / - Rauno Klemm

Rauno Klemm

Pildid / - Kristina Uuetoa-Tepper 2022

Kristina Uuetoa-Tepper

Rauno Klemm, advokaadibüroo KPMG Law vandeadvokaat ja 
Kristina Uuetoa-Tepper, advokaadibüroo Tepper ja Partnerid partner ja vandeadvokaat

Ühed kõige ootamatumad üllatused hankemenetlustes nii hankijatele kui pakkujatele tulenevad hindamiskriteeriumitest ja nende rakendamisest. Rauno Klemm advokaadibüroost KPMG Legal ja Kristina Uuetoa-Tepper advokaadibüroost Tepper ja Partnerid arutlevad praktiliste kaasuste toel, kus on hindamiskriteeriumitega seotud ohud ja võimalused nii hankija kui pakkuja jaoks. Vaatleme, mida peaks hankija hindamiskriteeriumite sätestamisel ning mida pakkuja oma pakkumuse kokkupanekul ja juba hindamiskriteeriumeid algselt lugedes arvestama. Käsitleme praktiliste kaasuste toel, kus on hindamiskriteeriumitega seotud ohud ja võimalused nii hankija kui pakkuja jaoks.

Rauno Klemm omab ulatuslikku kogemust riigihangete valdkonnas. Ta on enam kui 10-aasta jooksul nõustanud hankijatest kliente hangete korraldamisel, alates hankemenetluse liigivalikust ja alusdokumentide (sh pikaaegse lepinguõigusliku kogemuse najal ka hankelepingu projektide) koostamisest kuni hankemenetluse registris läbiviimise ja hankeotsuste ettevalmistamiseni. Rauno Klemm on nõustanud hankijaid suurte ja keerukate rahvusvaheliste hankemenetluste läbiviimisel, nt elektriautode üleriigilise kiirlaadimisvõrgu ja operaatorteenuse hankimine, Balticconnector kompressorjaamade ning gaasitoru ehitustööde hankimine, loto ja haigla kesksete infosüsteemide hankimine. Samuti on Rauno Klemm nõustanud arvukalt Eesti ja rahvusvahelisi ettevõtteid riigihankemenetluses osalemisel terve menetluse vältel alates riigihanke nõuete kaardistamisest kuni pakkumuse esitamiseni riigihangeteregistris. Rauno on nõustanud pakkujaid keerukates riigihangetes osalemisel erinevates sektorites (sh meditsiin, IT ja ühistransport). Lisaks on Rauno Klemm igapäevaselt esindanud nii pakkujaid kui hankijaid hankevaidlustes.

Kristina Uuetoa-Tepper on riigihangete valdkonnas tegutsenud enam kui 20 aastat, nõustanud mh väga erinevate tegevusvaldkondade hankijaid hankedokumentide koostamisel ja otsuste tegemisel, esindanud vaidlustusmenetlustes pakkujaid, viinud läbi hulgaliselt ettevõtete siseseid riigihangete alaseid koolitusi ja osalenud erinevatel konverentsidel.


Aeg ja maht

Neljapäeval, 15. veebruaril 2024 kell 11.00-12.30
(2 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel. 

Samuti ootame Teid osalema:

14. veebruaril 2024 kell 11.00-12.30 diskussioonkoolitusel Kuidas saada üle hankelepingu muutmise hirmust?
16. veebruaril 2024 kell 11.00-12.30 diskussioonkoolitusel Huvide konflikt riigihangetes

Kõigile kolmele arutelule saate korraga registreeruda siin


Toimumiskoht

Arutelu toimub nii veebis kui e-õppes!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva konverentsi ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates konverentsi toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Meetodid

Koolitajate aktiivne arutelu. Publiku küsimused ja vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 6. veebruarini kehtib soodushind 95 € + km (115,90 €), hiljem tavahind 129 € + km (157,38 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (17,08 €).
 
Osaledes ka meie järgmistel diskussioonkoolitustel 14. ja 16. veebruaril 2024 on kolme sündmuse soodusmaksumus kokku 239 € + km (291,58 €). Soodushind kehtib kuni 6. veebruarini. Hiljem tavahind 279 € + km (340,38 €). Kogu sündmuse täiendav järelvaatamine 29 € + km (35,38 €).
Kogu sündmusele saate registreeruda siin. 
 
Ettekannete järelvaatamine toimub Addenda OÜ e-akadeemias. Ettekannete salvestised on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on salvestiste vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne konverentsi toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee
 

Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.