Sisukord

Mida peab teadma hankedokumentide, sh tehnilise kirjelduse koostamisel?

Jaga

Eeltutvustus

Hanke alusdokumentide - kvalifitseerimistingimuste ja hankedokumentide, sealhulgas tehnilise kirjelduse oskuslik koostamine tagab hanke eduka tulemuse.
Riigihangete seadus määrab väga täpselt ja ammendavalt kindlaks dokumendid, mida hankijal on õigus pakkujatelt ja taotlejatelt nende kvalifikatsiooni kontrollimiseks küsida.  Kuna dokumendi esitamine on vältimatult seotud hankija poolt esitatava tingimusega, on järelikult kindlaks määratud ka tingimused, mida hankija pakkujate ja taotlejate kvalifikatsioonile kehtestada saab. Vaidlustuskomisjoni praktika näitab, et hankijad, kannustatuna headest kavatsustest, püüavad sageli kvalifikatsiooni tingimuste piire laiendada ja püstitavad pakkujate ja taotlejate kvalifikatsioonile nõudeid, mis seadusega kooskõlas ei ole. Kuidas määratleda kvalifitseerimise tingimused, mis võimaldavad seadusega kooskõlas välja selekteerida hankelepingu täitmiseks kõige sobilikumad pakkujad?

Riigihangete seaduse § 31 loetleb informatsiooni ja tingimused, mida hankedokumendid peavad sisaldama. Millistele punktidele tuleks hankijal pöörata erilist tähelepanu? Hankija pädevuses on hankedokumentides esitatavas hankelepingu eseme tehnilises kirjelduses loetleda asjade või teenuste omadusi ja olulisi tunnuseid ning esitada nõuded ehitustööde hankelepingu esemeks olevate ehitustööde omadustele ja tehnilistele nõuetele. Kuid kas hankijal on piiramatu vabadus nõuete kehtestamisel? Kuidas koostada dokumendid, mis tagavad olemasoleva konkurentsi efektiivse ärakasutamise? Kuidas tagada parim tulemus?

Koolitusel käsitletakse põhjalikult kvalifitseerimistingimuste sätestamisega ja hankedokumentide koostamisega seonduvaid küsimusi ja antakse näpunäiteid, mil viisil seaduses antud võimalusi hanke eesmärgi saavutamiseks kõige paremini tööle panna.


Sihtrühm

Riigi- ja kohalike omavalitsuse asutuste riigihangete spetsialistid ja juristid. Pakkujad, kes soovivad oma teadmisi laiendada.


Teemad

  • Millised on seadusest tulenevad nõuded pakkujate kvalifikatsiooni kontrollimiseks?   
  • Miks peavad olema püstitatud tingimused hanke eesmärgi suhtes proportsionaalsed ja põhjendatud?
  • Miks ei ole põhjendatud liiga kõrgete tingimuste sätestamine?
  • Kuidas vältida võimalikke vaidlustusi?
  • Millist informatsiooni peavad hankedokumendid kindlasti sisaldama?
  • Kui põhjalikult peavad olema hankedokumentides käsitletud tulevase hankelepingu tingimused?
  • Millistel tingimustel on hankijal õigus allhanget piirata?
  • Nõuded seoses pakkuja intellektuaalse omandi õiguste olemasolu tõendamisega.
  • Milliseid  eksimusi on kõige enam vaidlustatud? Mida on vaidlustuskomisjoni praktikast õppida?
  • Nõuandeid  ning kasulikke nippe kvalifitseerimistingimuste kehtestamiseks ja hankedokumentide koostamiseks.

Aeg ja maht

16. juuni 2015, kell 10.00-14.05.
(5 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass (Tammsaare Ärikeskus, Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus).


Koolitajad

Pildid / - Marko Mehilane

Marko Mehilane - advokaadibüroo Entsik & Partnerid partner ja vandeadvokaat. Oma igapäevases advokaaditöös tegeleb Marko süvendatult riigihangete temaatikaga. Rahvusvaheline õigusturu väljaanne ”Who´s Who Legal”on Markot korduvalt esile toonud ühe juhtiva hankejuristina Eestis. Marko annab samuti riigihanke ainet TÜ õigusteaduskonnas ning on oodatud esineja seminaridel.


Meetodid

Loeng koos praktiliste näidete ja aruteludega.


Maksumus

Registreerudes kuni 02. juunini on soodushind 149 € + km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 169 € + km osaleja kohta.

Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 580 91 404 | + 372 670 66 06
diana.nommik@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.