Sisukord

Finantsjuhtimisega seotud kontrollitegevused

Jaga

Eesmärk

On anda era- ja avaliku sektori raamatupidajatele ülevaade organisatsiooni kontrollisüsteemist ja selle olulistest komponentidest siseaudiitori pilgu läbi. Koolituse tulemusena teab raamatupidaja, kuidas tema saab panustada kontrollikeskkonna tugevamaks muutmisesse (suurem teadlikkus finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevustest).


Sihtrühm

Era- ja avaliku sektori finantsjuhid, raamatupidajad, protsessijuhid, ka siseaudiitorid ja teised, kes puutuvad kokku finantsjuhtimise kontrollisüsteemide rakendamisega organisatsioonis.


Teemad

  • Asutuse kontrollisüsteem (kontrollitegevused meie ümber) ja teadlikkus riskidest. Mis on kontrollisüsteem ja milleks see vajalik on? Milliste kontrollitegevustega me kõik igapäevaselt kokku puutume. Toome eraldi välja finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevused ja räägime neist natukene lähemalt. Lisaks räägime lühidalt riskijuhtimise olemusest, toome konkreetseid näiteid organisatsioonide finantsriskidest.
  • Hea lepingu vorminõuded siseaudiitori pilgu läbi. Miks lepinguid üldse sõlmida? Mida teada lepingupartneri kohta enne lepingu sõlmimist, lepingu ettevalmistamise ja koostamise nõuded, lepingu kohustuslikud elemendid, kuidas lepinguid säilitada.
  • Inventuuride läbiviimine. Kuidas inventuure läbi viia, kes osalevad, kuidas vormistada, regulatsioonide nõuded ja tavapärased puudused jms.
  • Riigihanked. Milline saab olla raamatupidaja panus riigihangete seadusele vastavuse tagamisel. Mida peab raamatupidaja teadma, et enda ja oma organisatsiooni seljatagust kaitsta.
  • Ostuprotsess. Millised on levinumad ostuprotsessi ülesehituse vead. Mida peaks finantstöötaja jälgima varude liikumise juures. Enimlevinud ja realiseerunud riskid ostuprotsessides ja varude juhtimises.
  • Sõidupäevik. Ülevaade õigusaktidest, nõuded korrektsele arvestusele ja hüvitise määramisele
  • Arvete vormistamine ja algdokumentide nõuded EL finantseerimisega projektides. Kuidas teame, et igapäevaoste tehes on org-i raha kasutatud sihtotstarbeliselt? Üks mehhanism on org-siseste reeglite kehtestamine arvetel kajastatavale infole ja dokumendiringlusele. Toome näiteid, millised on läbipaistvalt ehk hästi vormistatud arved ja millised on halvasti vormistatud arved. Räägime lühidalt arvete kooskõlastamisest ja sellest, milline on erinevate töötajate roll selles ning toome välja, milliseid täiendavaid andmeid on vahel arvetele lisada vaja. Uue EL finantsperioodi alguses räägime ka raamatupidamise algdokumentidele kehtivad säilitamisnõuded.
  • Tööajaarvestus - Millistel juhtudel on vajalik ning kuidas vormistada.
  • Sularahaga arveldamine - Millised on riskid, milline peaks olema asutusesisene kord ja protseduurireeglid.

Aeg ja maht

27. november 2017, kell 10.00 - 17.15.
(8 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass (Tammsaare Ärikeskus, A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus).

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Siiri_Antsmäe

Siiri Antsmäe, Grant Thornton Balticu Baltikumi riskijuhtimisteenuste valdkonna juht. Tal on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust sektorist ning ta on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on ta koostööd teinud Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega. Siiri sooritas ingliskeelse CGAP eksami 2011. a suvel ning CIA eksami viimase mooduli 2016. a kevadel.


Meetodid

Interaktiivne õppepäev rohkete näidete ja diskussioonidega.


Maksumus

239 € + km! Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, elektroonilist tunnistust, lõunasööki, kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu lõpetamine katseajal

Töölepingu seaduse (TLS) § 86 lõikest 1 tuleneb tööandjale õigus töölepingu lõpetamiseks katseajal. TLS § 6 lg 1 kohaselt on katseaja eesmärgiks hinnata, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad tasemele, mida nõutakse töö tegemisel. TLS § 86 lõike 4 kohaselt ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu