Sisukord

VEEBIKOOLITUS - Finantsjuhtimisega seotud protsess- ja kontrollitegevused

Jaga

 

Koolitus toimub otseülekandena veebis!
Registreerimisel koolitusele saadame Teie meilile lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne selle algust. Enne koolituse algust saadame Teile koolituse elektroonilised õppematerjalid. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie koolitajatele esitada reaalajas küsimusi. 

Veebikuulaja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest. Seminari järelvaatamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Seminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on seminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve. 


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda era- ja avaliku sektori organisatsioonidele ülevaade organisatsiooni kontrollisüsteemist ja selle olulistest komponentidest siseaudiitori pilgu läbi. Ehk kuidas peavad olema raamatupidamise protsessid ja kontrollid olema seatud, et pettusi vältida. Koolitusel toome näiteks rohkelt lugusid ja näiteid pettustest finantsarvestuses. Koolituse tulemusena teab osaleja, kuidas tema saab panustada kontrollikeskkonna tugevamaks muutmisesse (suurem teadlikkus finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevustest).

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet organisatsiooni kontrollsüsteemidest
 • teab, mis on riskid
 • teab, kuidas peavad olema raamatupidamise protsessid ja kontrollid olema seatud
 • oskab vältida pettusi
 • teab finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevustest

Sihtrühm

Era- ja avaliku sektori finantsjuhid, raamatupidajad, protsessijuhid, ka siseaudiitorid ja teised, kes puutuvad kokku finantsjuhtimise kontrollisüsteemide rakendamisega organisatsioonis.


Teemad

Siiri Antsmäe käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • asutuse kontrollisüsteem (kontrollitegevused meie ümber) ja teadlikkus riskidest
  • mis on kontrollisüsteem ja milleks see vajalik on
  • milliste kontrollitegevustega me kõik igapäevaselt kokku puutume (toome eraldi välja finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevused ja räägime neist natukene lähemalt, lisaks räägime lühidalt riskijuhtimise olemusest, toome konkreetseid näiteid organisatsioonide finantsriskidest)
 • hea lepingu vorminõuded siseaudiitori pilgu läbi
  • miks lepinguid üldse sõlmida
  • mida teada lepingupartneri kohta enne lepingu sõlmimist, lepingu ettevalmistamise ja koostamise nõuded, lepingu kohustuslikud elemendid, kuidas lepinguid säilitada
 • inventuuride läbiviimine
  • kuidas inventuure läbi viia, kes osalevad, kuidas vormistada, regulatsioonide nõuded ja tavapärased puudused
 • ostuprotsess
  • millised on levinumad ostuprotsessi ülesehituse vead
  • enimlevinud ja realiseerunud riskid ostuprotsessides ja varude juhtimises
 • arvete vormistamine ja algdokumentide nõuded s.h EL finantseerimisega projektides
  • kuidas teame, et igapäevaoste tehes on org-i raha kasutatud sihtotstarbeliselt 
  • toome näiteid, millised on läbipaistvalt ehk hästi vormistatud arved ja millised on halvasti vormistatud arved
  • räägime lühidalt arvete kooskõlastamisest ja sellest, milline on erinevate töötajate roll selles ning toome välja, milliseid täiendavaid andmeid on vahel arvetele lisada vaja
  • raamatupidamise algdokumentidele kehtivad säilitamisnõuded
 • tööajaarvestus - millistel juhtudel on vajalik ning kuidas vormistada
 • sularaha ja hoolsusnõuded - millised on sularahaga seotud riskid, milline peaks olema asutusesisene kord ja protseduurireeglid. Rahapesu- ja terrorismitõkestamise seaduse nõuded hoolsuskohustusele, tegeliku kasusaaja tuvastamisele, klientide osas riskihinnangu nõude täitmine
 • isikuandmete kaitsepeamised nõuded finantsjuhtimise vaatenurgast

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 16. novembril 2020 kell 09.3016.30.
(8 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.30–11.00 koolitus
11.00–11.15 paus
11.15–12.45 koolitus
12.45–13.15 paus
13.15–14.45 koolitus
14.45–15.00 paus
15.00–16.30 koolitus


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 
Koolitus toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne algust. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada koolitajatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne koolituse algust!


Koolitajad

Pildid / - Siiri Antsmäe 113x113

Siiri Antsmäe, atesteeritud siseaudiitor

Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist olles töötanud siseauditi juhina üle 14 aasta Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina ning seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina. ning Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina ja tegutseb aktiivselt koolitajana. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on teeb ta koostööd Addenda, Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Eesti Koolitus- ja konverentsikeskuse, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega ning on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiril on avaliku halduse magistrikraad ning ISO 9001 juhtaudiitori, avaliku sektori siseaudiitori (CGAP) kutsetase ja atesteeritud siseaudiitori (CIA) kutse ning ta omab ka siseauditi kvaliteedihindaja tunnistust (QA). Lisaks tegeleb Siiri aktiivselt muusikateraapiaga.

Meetodid

Interaktiivne õppepäev rohkete näidete ja diskussioonidega.


Maksumus

Registreerides kuni 5. novembrini 2020 kehtib soodushind 199 € + km (238,80 €), hiljem tavahind 239 € + km (286,80 €).
Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
helen.tammesalu@addenda.ee
 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.