Sisukord

Ehituslepingu töötuba

Jaga

Eeltutvustus

Ehituslepingute koostamine on keeruline ning nende maksumus enamasti tähelepanuväärne. Advokaadi töölaualt paistab, et sageli ei pöörata piisavalt tähelepanu sellele, kas lepingusse kirjapandu ka tegelikult tellija/alltöövõtja õigusi piisavalt kaitseb. Probleemide ilmnedes, aga otsitakse alati kaitset lepingust. Seepärast tuleks juba lepingu sõlmimise ajal – läbirääkimistel ning lepingut koostades - teada, mida sinna kirjutada.

Töötoas räägitakse ehituse töövõtulepingute koostamiste peamistest valuküsimustest: teemadest, millele lepingu juriidilise korrektsuse tagamiseks peamist rõhku pöörata nii läbirääkimistel kui lepinguliste kokkulepete kirjapanemisel. Töötoa jooksul sõnastatakse konkreetseid lepingusätteid, räägitakse läbi erinevaid reguleerimisvõimalusi ning erinevalt sõnastatud klauslite tagajärgi.


Eesmärk

Töötuba on suunatud praktilisele õppele, seejuures tutvustatakse erinevaid kokkulepete sätestamisvõimalusi ning koolituse käigus lahendatakse mitmeid praktilisi olukordi. Antakse juhiseid selleks, kuidas lepingutingimuste regulatsioone enda kasuks kasutada ning milliste sätete ning sõnastuste kirjapanemist oleks mõislik lepingus vältida.


Sihtrühm

Ehitusettevõtete esindajad, kes puutuvad oma töös kokku ehituslepingute sõlmimise ning täitmisega.


Teemad

• Kas ETÜ-ga või ilma?
• Muudatus- ja lisatööd;
• Nõuded kvaliteedile ja puudused töös;
• Töö üleandmine ning tähtaja ületamise tagajärjed;
• Lepingu ühepoolne lõpetamine.


Aeg ja maht

12. mai 2015, kell 10.00 - 13.15.
(4 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass, Tammsaare tee 47, 11316 Tallinn, II korrus.


Koolitajad

Pildid / - Siret_Siilbek_t

Siret Siilbek on Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner. Ta on peamiselt kohtumenetlusele spetsialiseerunud advokaat, kes tegeleb oma igapäevases töös muuhulgas süvitsi ehitusvaidlustega. Ta on omandanud õigushariduse Tartu Ülikoolis ning töötanud advokaadina alates 2005. aastast. Siret on Justiitsministeeriumi juures tegutseva Maksejõuetusõiguse ekspertkomisjoni liige. Enne Advokaadibüroo ALTERNA asutamist on Siret Siilbek alates 2009. aastast tegutsenud Alvin Rödl & Parter Advokaadibüroo (praegune Glikman Alvin & Partnerid Advokaadibüroo) kohtumenetluse töögrupi advokaadina ning oma advokaadikarjääri alustas ta Advokaadibüroos Luberg & Päts.

Pildid / - Alterna logo


Maksumus

Registreerudes kuni 29. aprillini on soodushind 129 € + km, hilisematele registreerujatele tavahind 149 € + km. Hinnasoodustus -10 % kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 580 91 404 | + 372 670 66 06
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.