Sisukord

Ehituse arendusprojekti edukas läbiviimine. 3 TP (veeb)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Eestis viiakse läbi palju arendusi ning üha sagedamad on ka nendest tekkivad vaidlused. Sellesse koolitusse on koondatud peamised teemad kahel olulisel suunal – ehituslepingu peamised küsimused (nii pea- kui alltöövõtu suunal) ning müüja ja ostja vahelise kinnisasja müügilepingu peamised küsimused. Muu hulgas räägime nii töövõtu- kui ka müügigarantiist.
Erinevate õigussuhete eristamine on oluline, kuna nende poolteks on erinevad isikud. Ehitajale ei teki kinnisasja müügilepingust tulenevaid kohustusi ning tulevasel ostjal ei ole nõudeõigust ehitaja vastu. Seepärast on vajalik erinevate lepinguliste suhete harmoniseerimine, et tagatud oleks nii arendaja, ehitajate kui ka tulevaste korteriomanike mõistlikud õigused. Koolitusel tuleb juttu peamistest probleemkohtadest, muu hulgas tähtaegade pikenemisest, muudatustööde tellimisest, lepingute muutmisest vastavalt muutunud olukorrale. Õigussuhete läbimõeldud ühtlustamine aitab riske maandada nii arendajal kui ka ehitajatel.


Eesmärk

Koolitus baseerub kehtivale seadusandlusele ja kohtupraktikale. Räägitakse läbi praktilised küsimused sellest, kuidas hoida töövõtu- ja kinnisasja müügilepingud võimalikult suures harmoonias.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • oskab ära tunda sõlmitava lepingu riskikohad ning neid lahendada
  • on kursis ehituse töövõtulepingu olulisemate küsimustega – kvaliteedinõuded, tähtajad, sanktsioonid, muudatus- ja lisatööd
  • teab nii töövõtugarantii kui ka müügigarantii sisu ja realiseerimistingimusi ning nende alusel esitatud nõuetele vastuvaidlemise võimalusi
  • on kursis kinnisasja müügilepingu olulisemate küsimustega - kvaliteedinõuded, tähtajad, sanktsioonid, muudatus- ja lisatööd.

Sihtrühm

Arendajad ning arenduse ehituse pea- ning alltöövõtu tegijad.

 


Teemad

Siret Siilbek käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • ehituse töövõtulepingu olulisemad küsimused – kvaliteedinõuded, tähtajad, sanktsioonid, muudatus- ja lisatööd
  • töövõtugarantii ja müügigarantii – nende sisu, realiseerimine ning nende alusel esitatud nõuetele vastuvaidlemine
  • kinnisasja müügilepingu olulisemad küsimused - kvaliteedinõuded, tähtajad, sanktsioonid, muudatus- ja lisatööd

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 3 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 15. veebruaril 2022 kell 09.00–12.15.
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Siret Siilbek 2020

Siret Siilbek, Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner

Siret Siilbek on Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner. Ta on peamiselt kohtumenetlusele spetsialiseerunud advokaat, kes tegeleb oma igapäevases töös muuhulgas süvitsi ehitusvaidlustega. Samuti koostab Siret ehituse peatöö- ja alltöövõtulepinguid, projekteerimislepinguid ning muid ehituses vajaminevate dokumentide põhjasid. Ta on omandanud õigushariduse Tartu Ülikoolis ning töötanud advokaadina alates 2005. aastast. Siret on Eesti Advokatuuri kutsesobivuskomisjoni komisjoni liige. Siret on advokaadibüroode reitinguväljaande Legal500 poolt tunnustatud just vaidluste ning ehituse ja kinnisvara valdkondades. 

    Pildid / - Alterna logo


Meetodid

Loeng, küsimused-vastused, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 2. veebruarini 2022 kehtib soodushind 149 € + km (178,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

 

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

STARTERminsk

  Hello, entrepreneurial student! You do not have an idea? You do not have a team? But you would very much like to learn everything about starting a team and developing the idea? This is for you!   Come and join the STARTERminsk business idea development program!   The program designed by six Estonian universities will help you with all the basic entrepreneurship skills (business development, service design/product ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.