Sisukord

Ehitamise dokumenteerimise muutunud nõuded

Jaga

Eeltutvustus

Ehitusseadustik kohustab dokumenteerima kõiki ehitusluba nõudvaid ehitustöid.

Ehitamise dokumenteerimine haarab kõiki etappe alates ehitise projekteerimisest kuni ehitise füüsilise olemasolu lõpuni (lammutamiseni). See hõlmab ehitise projekteerimist, uuringuid, kõiki ehitustöid, omanikujärelevalvet, ehitise kasutamise ja hooldamise juhendeid, ehitise auditeid ja ehitises tehtud hilisemaid ümberehitusi.

Nõuetega määratletakse ehitamisel minimaalselt vajalik ehitamise dokumenteerimise maht ja koosseis, dokumentide säilitamise eest vastutavad isikud ning säilitamistähtajad.

Alates 12.09.2015 peavad kõikide ehitatavate ehitiste ehitusdokumendid vastama uuele Majandus- ja taristuministri 04.09.2015 määrusele nr 115. Senised dokumendite vormid ei võimalda saavutada vastavust kehtivatele nõuetele.

NB! Lisandväärtus: Antud koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tunnistuse, millel on märgitud ka täiendõppe punktid (Eesti Ehitusinseneride Liidult). Antud koolitus annab 5 TP (inseneri täiendõppe punkti).


Sihtrühm

Ehitajad, KOV ehitusspetsialistid, omanikujärelevalve tegijad ja kõik teised ehitusega tööalaselt kokkupuutuvad spetsialistid.


Teemad

  • Alates 01.07.2015 muutunud nõuded dokumenteerimisele (kust tulevad nõuded dokumenteerimisele, ülevaade nõuetest).
  • Ehitusdokumentide üldine jaotus (missuguseid dokumente tuleb koostada ja koguda).
  • Õigusaktides detailselt kirjeldamata eri liiki dokumendid.
  • Muutunud nõuded dokumentide koostajatele ja kontrollijatele (missugused kohustused on pea- ja alltöövõtjal ning omanikujärelevalvel).
  • Ehitise dokumentide omavaheline sidumine ja hilisem grupeerimine (kuidas ja kas peavad olema omavahel seotud kogutud ja koostatud dokumendid).
  • Uued nõuded elektroonsetele dokumentidele.
  • Dokumentide koostamise aeg, ehitusaegne säilitamine ja hilisem arhiveerimine. Dokumentide esitamise tagasiulatuvad nõuded.
  • Näited senisest praktikast.

Aeg ja maht

28. veebruar 2017, kell 10.00 - 16.15.
(7 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskuse (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn, V korrusel) BDO koolitusklassis (ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid).

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Teet_Sepaste

Teet Sepaste, Ehitusekspertiisibüroo OÜ, juhatuse esimees. Riiklikult tunnustatud ekspert.


Meetodid

Loeng, diskussioon, näited ja praktilised käsitlused.


Maksumus

Registreerides kuni 14. veebruarini 2017 on soodushind 169 € + km, hilisematele registreerijatele tavahind 189 € + km. Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, kohvipause ja lõunat.


Tasumine

Koolituse tellimise järgselt saadame Teile kinnituse koolitusel osalemise kohta ja koolitusarve.


Loobumine

Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.