Sisukord

Avaliku sektori meediasuhted

Jaga

Eeltutvustus

Avalik sektor on pideva ajakirjanduse surve all. Kõik, mis riigi raha eest tehakse on a´priori avalik, kättesaadav ja põnev. Aina rohkem tuleb meediaga suheldes kokku puutuda kiiruse, pealiskaudsuse ja emotsionaalsusega, mida on keeruline mõjutada. Massimeedia ehk ajakirjandus omakorda survestab inimeste valikuid ja otsuseid. Kas ja kuidas tööalaselt meedias kajastatut analüüsida ning milliste tööriistade abil seda oma organisatsiooni kasuks tööle panna? Sellele püüame koolituse käigus vastuseid leida.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on praktilise vajaduse varal anda ülevaade meediamaastikul toimuvast, samuti soovitada, mida jälgida meediaga suhtlemisel ja valmistada ette kõneisikuid.


Sihtrühm

Koolitus on suunatud avaliku sektori asutuste kõneisikutele, juhtidele, kommunikatsioonijuhtidele ning -spetsialistidele.


Teemad

  • Kuidas analüüsida ajakirjanduses ilmunut?
  • Mida silmas pidada ajakirjanikega suhtlemisel?
  • Ajas muutunud uudisväärtus.
  • Millal ja kuidas reguleerida ajakirjanikega suhtlemist?
  • Kuidas jõuda oma sõnumiga meediasse?
  • Milliseid tööriistu on otstarbekas meediasuhetes kasutada?

Aeg ja maht

19. aprill 2017, kell 10.00 - 16.00.
(7 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass (Tammsaare Ärikeskus, A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus).

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

 Pildid / - Mart Soonik (2)

Mart Soonik on töötanud ajakirjanikuna aastatel 1991-1998 (sh kolm ja pool aastat TV3 uudiste ankruna) ja alates 1998 aastast kommunikatsioonijuhina erinevates organisatsioonides, sh neli aastat Sotsiaalministeeriumi avalike suhete osakonna juhatajana. Ta on läbi viinud ligi paarkümmend kommunikatsiooni auditit nii Eestis kui välismaal, millest enamiku puhul on hiljem osalenud kommunikatsiooni strateegilises planeerimises. Viimati on ta selles osas aidanud Tallinna Linnakantseleid, Novatoursi, Olerexi, IIZI Kindlustusmaaklerit, Moldova Sotsiaalministeeriumi, Gruusia Rahandusministeeriumi ja paljusid teisi.
Magistrikraadi omandas Mart Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonnas. Ülikoolis loengute pidamisega alustas EBSis 2001 aastal ja 2006 aastast on seotud Tallinna Ülikooliga. Mardi põhiliseks valdkonnaks on praktilise suunitlusega õppeained, eelkõige organisatsiooni kommunikatsioon. Tänasel hetkel on ta kommunikatsiooni ettevõtte MSMedia juhataja ja õppejõud Tallinna Ülikoolis.


Meetodid

Diskussioon ja loenguosa vaheldub näidete ning praktiliste ülesannetega.


Maksumus

Registreerides kuni 12. aprillini 2017 on koolituse soodushind 159 € + km, hilisematele registreerujatele tavahind 179 € + km.
Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi ja oskusi, koolitusmaterjale, tunnistust, kohvipausi ja lõunasööki.


Tasumine

Koolituse tellimise järgselt saadame Teile kinnituse koolitusel osalemise kohta ja koolitusarve.


Loobumine

Koolituse loobumisel palun teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu