Sisukord

Tööõiguse ümarlaud: koroonakriisi õppetunnid 2020. Kuidas edasi?

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Lõppenud aasta kujundas oluliselt ringi töösuhted ja töökorralduse. Märtsis saab aasta, kui igapäevaseks teemaks sai töölepingu muutmine: töötasu vähendamine, keskmise töötasu säilitamine, koondamine, kui kaugtöö ja kodukontor polnud enam motivatsioonifaktor vaid karm reaalsus; kui ümber tuli vaadata riskianalüüs ning mõelda, kuidas korraldada töö nii, et koroonajuhtumi korral terve ettevõte ei seiskuks ja palju muid küsimusi. Teine või kolmas laine kogub aga hoogu. Jätkuvalt on vaja ületada töölepingulisi ja -korralduslikke väljakutseid. 

Eksklusiivsel ning intrigeerival tööõiguse ümarlaual toome Teieni iga päev ühe põletava töölepingu ja töökorraldusega seotud teema. Meie veebistuudios kohtuvad personalijuht-praktik ja jurist. Seega vaatleme kõiki teemasid tootmisettevõtte Hanza näitel nii praktillisest aspektist, kuidas on kohanetud koroonakriisiga, kui anname selgitusi ja juhiseid ning seadusesätete tõlgendusi parimate võimalike lahenduste leidmiseks! 

Üks arutelu igal tööpäeval annab Teile suurepärase võimaluse täita oma igapäevaseid töökohustusi, kuid 90. minutiks lülitada telefon välja, sulgeda oma e-post ja osaleda online nii sõnas kui pildis aktuaalsete töölepingu ja -korralduslike küsimuste lahendamisel!

NB! Kõik, kellel puudub võimalus arutelusid jälgida reaalajas, saavad lunastada nende salvestiste järelvaatamise õiguse. Salvestiste järelvaatamine on võrdne aruteludel osalemise tasuga. Järelvaatamise õigus kehtib 30 päeva alates keskkonda sisenemise parooli saatmisest Addenda OÜ poolt. Arutelude salvestised on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatavad kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on salvestiste vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Sihtrühm

personalijuhid, ettevõtte tegevjuhid ja omanikud, raamatupidajad, töökeskkonnaspetsialistid ja teised töölepingute ja töökorralduse eest vastutavad spetsialistid


Teemad

Töölepingu muutmine ja lõpetamine

Pildid / - Jaanika Reilik BakhoffJaanika Reilik-Bakhoff

Pildid / - Marika Maschorov Marika Maschorov

 

 • TLS § 37 töötasu vähendamise eeldused ning protsess. Näide läbiviidud praktikast ettevõttes, kus on töötajate esindaja ning näide olukorras, kus puudub töötajate esindaja. 
 • TLS § 35 keskmise töötasu säilitamine. Poolt ja vastu selle sätte kasutamisele.
 • Puhkused ja puhkuse ennetähtaegne lõpetamine. Mida tähendab rahvasuus tuntud sundpuhkuse mõiste?
 • Kiired muudatused töökorralduses või kui ühel vahetusel tuvastatakse COVID-19. Praktiline näide
 • Töölepingute lõpetamise (sealhulgas koondamise) põhilised reeglid. Näide koondamisest ja kollektiivsest koondamisest. Näide töövaidluskomisjoni praktikast.

Paindlik tööaeg, osakoormusega lepingud, teised lepinguliigid ja OÜ-tamine

Pildid / - Jaanika Reilik BakhoffJaanika Reilik-Bakhoff

Pildid / - Marika MaschorovMarika Maschorov

 

 • Kiired muudatused töökorralduses, kui tööde ja tellimuste hulk kaob päevapealt. Mis saab siis, kui tekib taas ootamatu olukord ja sisse tuleb suurem tellimus. Näide praktikast.
 • Tööaja ja töökoha paindlikkus. Kas kokkulepe töölepingus või töökorralduse reeglites. Näide praktikast
 • Milliseid lepinguid sõlmida olukorras, kus tööde maht on taastunud, kuid pole kindel nende stabiliseerumises? Näide praktikast.
 • Milliseid alternatiivseid lepinguid võib tööandja sõlmida töötajatega?
 • Lepingu sõlmimine välismaalastega. Näide praktikast.
 • Millega peab ettevõtja arvestama, kui töötaja sõlmib lepingu läbi osaühingu? Näide koostööst renditööjõu firmaga.

Kaugtöö ja kodukontor. Kes kannab kulud? Kes vastutab? Riskianalüüs

Pildid / - Jaanika Reilik BakhoffJaanika Reilik-Bakhoff

Pildid / - Marika MaschorovMarika Maschorov

 

 • Tööandja õigused ja kohustused töökorralduses COVID-19 ja teiste nakkushaiguste leviku tõkestamisel. Praktiline näide töökorralduse muutmisest.
 • Töötaja õigused ja kohustused töökorralduses COVID-19 ja teiste nakkushaiguste leviku tõkestamisel. Näide praktikast.
 • Kodukontor kui nakkushaiguse leviku tõkestamise meede. Praktiline näide selle korraldamisest.
 • Mida peavad pooled teadma riskianalüüsist? Kommentaarid praktikast
 • Mida teha, kui sinu ettevõttes on nakatunud töötaja? Näited praktikast
 • COVID-19 kui kutsehaigus
 • Karantiin, eneseisolatsioon ja kulud

Aeg ja maht

Koolitus toimub 2.-4. veebruar 2021

2.02.2021 kell 10.00-11.00 Töölepingu muutmine ja lõpetamine

3.02.2021 kell 10.00-11.00 Paindlik tööaeg, osakoormusega lepingud, teised lepinguliigid ja OÜ-tamine

4.02.2021 kell 10.00-11.00 Kaugtöö ja kodukontor. Kes kannab kulud? Kes vastutab? Riskianalüüs


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 
Kõik väljakuulutatud diskussioonid toimuvad Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete diskussioone vaatama 20 minutit enne algust. Ettekandeid saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada esinejatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne ettekannete algust!


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaadibüroo Pallo&Partnerid advokaat

Jaanika on tegelenud tööõigus küsimustega juba ca 10 aastat, esindades nii töötajaid kui tööandjaid, olles kursis nii mõlema osapoole vajadustega. Praegusel hetkel tegeleb Jaanika lisaks vaidluste lahendamistele ka palju korrektse dokumentatsiooni koostamisega ning vaidluste ennetamisega.
Jaanika on seisukohal, et enamik töövaidlusi on seotud halva kommuniaktsiooniga või valesti koostatud dokumentatsiooniga. Tööõiguses on võimalik paljusid stsenaariume ette näha ning riske vajalikul määral minimaliseerida. Kui tööõiguses järgida õigeid protseduure ning vajalikud dokumendid õigesti vormistada, on võimalik üsna vaidluste vabalt tööelu nautida.
Koolitajana proovib Jaanika leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

 

Pildid / - Marika Maschorov

Marika Maschorov, Hanza SSC Tartu personalijuht

HANZA on kiirelt arenev organisatsioon, mis pakub terviklahendusi mehaanika, elektroonika, kaabli- ja lõppkooste valdkonnas. HANZA tehased paiknevad Rootsis, Eestis, Soomes, Poolas, Tšehhis, Saksamaal ja Hiinas.
HANZA Balti Klastris töötab ligi 700 töötajat. Märtsis 2020 tabas kriis ootamatult ka Tartus ja Narvas asuvaid tootmisüksusi. Kiirelt tuli kohaneda oludega ning leida nutikaid lahendusi kriisi ületamiseks. Praktilisi näiteid sellest, mida ja kuidas tehti, jagabki tööõiguse ümarlaual Hanza SSC personalijuht Marika Maschorov. 
 

Meetodid

aktiivne arutelu, küsimused ja vastused


Maksumus

Registreerides kuni 26. jaanuarini 2021 kehtib soodushind 149 € + km (178,80 €), hiljem tavahind 199 € + km (238,80 €).
Kõigile, kes registreeruvad koolituse kõikidele õppepäevadele enne 20. jaanuari (kaasa arvatud), anname TASUTA kaasa ettekannete 30-päevase järelvaatamise õiguse.

Ettekannete salvestiste 30-päevase täiendava järelvaatamise võimaluse saate soetada hinnaga 49 € + km  ehk 58,80 €. Hind kehtib vaid põhipaketi ostjatele.

Tööõiguse ümarlaua järelvaatamine toimub Addenda e-Akadeemias. Veebiülekande salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on hankenädala vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Soovi korral saate soetada ja vaadata ka tööõiguse ümarlaua raames toimuvaid üksikuid arutelusid. Ühe päeva maksumus registreerumisel kuni 20. jaanuarini 2021 on 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € +km (94,80 €). Palume sellisel juhul registreerumisel lisainfosse märkida soovitava ettekande kuupäev. 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

osalemist reaalajas toimuvatel aruteludel, elektroonilist slaidimaterjali, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne hankenädala toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina, portree

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 

 

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 - tellija maksekohustus

Sel korral käsitleme Ehituse töövõtulepingute üldtingimuste (ETÜ 2013) regulatsioone, mis käsitlevad tellijapoolse maksekohustuse tekkimist ja selle rikkumist. Valdavalt akteeritakse ehitustöid igakuiselt vaheaktidega/rahaliste aktidega ning vastavalt teostatud töö proportsioonile esitab töövõtja ka tellijale arve. Juhul, kui tasumine on aga kokku lepitud maksegraafiku ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.