Sisukord

Drooniga aeromõõdistamised ja andmete töötlus Agisoft Metashape näitel. 2,3 TP (veeb)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Kuidas drooniga teostada aeromõõdistuse lend selliselt, et saavutada võimalik suurim täpsus ja millelt saadud andmeid on hiljem hea ja mugav mõnes fotogramm-meetria tarkvaras töödelda? Vaatluse alla tulevad nii tava droonid kui spetsiaalmõõdistuse droonid.
Koolitusel vaadatakse lähemalt, kuidas peale lennu sooritamist andmeid töödelda fotogramm-meetria tarkvaras. Käsitletakse nii üldiseid põhimõtteid andmete töötluseks, kui kogu protsess tehakse läbi Agisoft Metashape näitel. Käsitletakse erinevaid seadeid ja lõpptulemuse valikuid.
Koolituse käigus saab ka teada, mida osalejal on võimalik enda kasutuses oleva drooniga teha ja mida vajadusel jälgida ja teada, et saavutada võimalik maksimaalne hea tulemus.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda teavet aeromõõdistuse põhimõtetest ja võimalustest ning kuidas aeromõõdistatud andmeid kasutada erinevatel eesmärkidel ja kohtades, nagu näiteks projekteerimisel, detailplaneeringutes ja topo-geodeetilistes uuringutes. Kuidas koostada aeromõõdistuse lennuplaan ja mida seal täpsemalt jälgida ja mis on oluline? Kogu protsess andmetöötluse osas tehakse algusest lõpuni Ahgisoft Metashape näitel.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, millist drooni milleks saab kasutada ning mida jälgida droonide juures
 • teab kuidas planeerida aeromõõdistust drooniga ning kuidas see läbi viia (teoreetiline ja video näidetel)
 • teab aeromõõdistamise tulemuste võimalikku täpsust
 • oskab tarkvaraga töödelda fotosid, et saada maksimaalselt hea tulemus
 • osaleja on võimeline oma enda drooniga tegema esimesed aeromõõdistused
 • on kursis Agisoft Metashape tarkvara võimalustega drooniga teostatud aeromõõdistuste andmete töötllemisel

Sihtrühm

Projekteerijad, detailplaneeringu tegijad, ehitajad, geodeedid, teedeehitajad, haljastajad.


Teemad

Vaiko Veeleid käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • ülevaade droonidest, sensoritest ja lennutamise regulatsioonidest
 • aeromõõdistamiste planeerimine ja lennuplaneerimise tarkvarad
 • fotogramm-meetriliste tarkvarade ülevaade ning nende kasutamise põhimõtted
 • tarkvaraga andmete töötlemine Agisoft Metashape näitel
 • lõpptulemuse hindamine ja kontrollimine

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolitus annab 2,3 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 21. septembril 2022 kell 10.0013.15
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Vaiko Veeleid 2022 - Addenda

Vaiko Veeleid, Hades Geodeesia OÜ geodeetiliste tööde projektijuht ning ettevõtte 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamise eestvedaja

Vaiko Veeleid on erialalt geodeet, kellel erialast töökogemus aastast 2006. 3D skaneerimisega on Vaiko Veeleid tegelenud aastast 2012. Aeromõõdistamise kogemus on tal aastast 2016 ja sellest ajast on Vaiko Veeleid olnud eestvedaja 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamisel ettevõttes Hades Geodeesia OÜ. Viimase kahe aasta jooksul on aeromõõdistamiste hulka lisandunud ka LiDar mõõdistamised ja nende andmete töötlemine ning klassifitseerimine. Fotogramm-meetria kogemus on Vaikol nii aeromõõdistamistel kui ka lähifotogramm-meetrias ning nende kombineerimisel omavahel.
Vaiko Veeleid omab erinevate fotogramm-meetria, modelleerimise, punktipilvede ja CAD tarkvarade kogemust ja teadmisi, mida ja kus võiks kasutada, mis on erinevate tarkvarade võimalused ja mis eesmärke need täidavad.
Vaiko Veeleid omab mehitamata õhusõiduki A1 ja A3 kategooria pädevust.
Ka on Vaikol aastatepikkune koolitajakogemus, sealhulgas on ta osalenud TalTechi Ehitusgeodeesia täiendkoolitusprogrammis ühe koolitajana.


Meetodid

Loeng, mille käigus tuuakse konkreetsed näited isiklikust praktikast ja aeromõõdistusepõhimõtetest, ning antakse praktilised soovitused mõõdistustööde, andmetöötluse ja andmete kasutamiseks. Kogu protsess andmetöötluse osas tehakse algusest lõpuni läbi Ahgisoft Metashape tarkvara näitel. 


Maksumus

Registreerides kuni 09. septembrni 2022 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €)
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.