Sisukord

24/7 Veebiseminar - Arveldamise olulisemad õiguslikud aspektid ehituse töövõtulepingus. Koolitaja: Karin Ploom

Jaga

24/7 tähendab, et Teil on võimalus kuulata/vaadata varem salvestatud veebiseminari täpselt siis, kui Teile see sobib. Tegemist on seminaridega, kus on välja toodud antud teemal kõige olulisem. Peale registreerimist saadame Teile arve ning selle tasumise järel ligipääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ning vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Eeltutvustus

Probleeme arveldusega ehituse töövõtulepingutes esineb praktikas jätkuvalt nii tellijal, peatöövõtjal kui ka alltöövõtjal. Probleemi sisu on peamiselt sama – kellel, kui palju on õigus nõuda raha tasumist ja kellel, mis põhjusel on õigus keelduda maksmisest. Rahalise nõude sisuks võib olla nt nii tasunõue (sh tasu lisatööde eest), leppetrahv kui kahju hüvitamine.  Veebiseminar  annab selge ja konkreetse ülevaate arvelduste kõige olulisematest nüanssides, mida tasub oma nõuete või vastuväidete esitamisel teada nii tellijal, peatöövõtjal kui ka alltöövõtjal. „Töö on tellija materialist“ kehtib mõneti paraku ka kohtumenetluse puhul ning selleks, et hilisemas võimalikus (kohtu)vaidluses olla edukas, peaks  nii tellija kui töövõtja  olema oma kursis  õigustlõpetavate tähtaegade, formaalsete nõuete ja kohtupraktika poolt kujundatud oluliste printsiipidega. Veebiseminari eesmärgiks on anda praktilised teadmised oma tegevuse juriidilistest nüanssidest, mis võimaldab tekkinud erimeelsusi kohtumenetluse advokaadina õiguslikust korrektselt lahendad.


Sihtrühm

Ehitusettevõtete ja organisatsioonide esindajad, kes puutuvad oma töös kokku ehituse töövõtu lepingutega.


Teemad

Enamlevinud  kohtuvaidluste sisu ehituse töövõtulepingus ning probleemid praktikas:

  • Töö vastuvõtmine tellija poolt
  • Tasu maksmise nõudmine/tasu maksmisest keeldumine
  • Siduv vs mittesiduv töö eelarve
  • Kahju hüvitamise nõudmine/kahju hüvitamisest keeldumine
  • Leppetrahvi rakendamine
  • Tasaarvestuse teostamine

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas.
Seminari kestvus on kaks akadeemilist tundi.


Toimumiskoht

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas. Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Karin Ploom(1)113
Karin Ploom, Advokaadibüroo Aivar Pilv advokaat
.
Karin töötab  Advokaadibüroos Aivar Pilv alates 2008.aastast ning on spetsialiseerunud ehitusõigusele. Töötades kohtumenetluse advokaadina omab Karin väga head ülevaadet praktikas enamlevinud vigadest/ eksiarvamustest, mis paraku võivad hilisemas kohtuvaidluses saada saatuslikuks. Olles kogenud lektor, oskab Karin anda  selgelt ja lihtsalt ülevaadet olulisest juriidilisest regulatsioonist ning praktilist nõu.


Maksumus

Seminari hind on 39 € + km (46,80 €)


Tasumine

Registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele.
Tasumise järel saadame juurdepääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ja vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v
Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Akti saatmine tellijale

Tõenäoliselt on käesolevaks ajaks juba ehitusturul valitsevaks arusaamaks, et tööd on tellija poolt vastu võetud siis, kui allkirjastatud on tööde üleandmise-vastuvõtmise akt. Juhul, kui tellija allkirja aktil ei ole, siis saab tööd üle antuks lugeda, kui tellija on jätnud akti allkirjastamata alusetult. Miks akti esitamine on oluline, on kirjutatud juba ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.