Sisukord

24/7 Veebiseminar - Kulude hüvitamise ja vahendusega seotud maksuprobleemid. Koolitaja: Tõnis Jakob

Registreeri koolitusele
Jaga

24/7 tähendab, et Teil on võimalus kuulata/vaadata varem salvestatud seminari täpselt siis, kui Teile see sobib. Tegemist on seminaridega, kus on välja toodud antud teemal kõige olulisem. Peale registreerimist saadame Teile arve ning selle tasumise järel ligipääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ning vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Eeltutvustus

Ettevõtetel tekib aegajalt vajadus eelkõige näiteks välisfirma palvel osta teatud teenus ja see vastavale välisfirmale edasi müüa ehk räägitakse nn kulude hüvitamisest. Näiteks emaettevõte palub tütarettevõttel maksta nende majutuse kas Eestis või välismaal ja hiljem emaettevõte hüvitab tütarettevõttele tehtud kulud. Selliseid olukordi tekib paljudel juhtudel ja mitte ainult seotud isikute vahel. Tegemist võib olla ka tootja poolt turunduskulude hüvitamisega edasimüüjale või teenustasule täiendavalt transpordi-, majutuse hüvitamine.

Samuti tekivad maksuprobleemid näiteks siis, kui emaettevõte palub tütarettevõttel teha reklaamikampaania, mille käigus tehakse kingitusi, võetakse vastu külalisi või tekivad erisoodustused ning emaettevõte hüvitab teatud osa kuludest.

Kuidas eristada, millal räägitakse kulude müügist ja millal tulude müügist?

Seminaril käsitletakse nn kulude hüvitamisega seotud maksuprobleeme, nende raamatupidamise ja maksuarvestuse erinevusi ja selgitatakse erinevaid võimalusi maksuriskide vähendamiseks.


Eesmärk

Koolituse tulemusena saab osaleja ülevaate, millisel juhul räägitakse kulude müügist ja millal tulude müügist.


Sihtrühm

Pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid.


Teemad

  • Kulude hüvitamise raamatupidamise käsitlus ja selle erinevus maksuarvestuses
  • Mis on netoarvestus ja millal seda rakendada
  • Millal on kulude hüvitamine ja millal müük
  • Kulude hüvitamise või kulude edasiesitamise juhtumid praktikas
  • Kulude hüvitamise käibemaksukäsitlus
  • Vahenduse ja komisjoni käibemaksukäsitlus ning erinevus raamatupidamise käsitlusest
  • Kulude hüvitamise käsitlus vahendaja ja komisjonärina
  • Kulude hüvitamine tulumaksu vaatevinklist

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas.
Kestvus on kaks akadeemilist tundi.


Toimumiskoht

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, Interneti ühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Seminari hind on 49 € + km (58,80 €).


Tasumine

Registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele. Tasumise järel saadame juurdepääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ja vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - Evi2
Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347 | +372 670 6606
evi.freienthal-liivak@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu