Sisukord

Veebiseminar - Riigihanke raamlepingute kasutusvõimalused ja näiteid praktikast I osa

Jaga

Eeltutvustus

Kehtiv õigusruum võimaldab hankijatel sõlmida raamlepinguid ja selle läbi vahendeid säästa, kuna raamlepingu siseselt ei ole hankijal tarvis hankemenetlusi korrata.
Kui kesksetel hankijatel on olemas teadmised ja kogemused raamlepingute sõlmimiseks korraldatavate hangete läbiviimisel, siis teistel hankijatel sellist kogemust paraku napib.

Käesoleva koolituse eesmärk on tutvustada osalejatele, millist kasu on võimalik raamlepingutest saada, kuidas hankeid korraldada ja raamlepinguid sõlmida. Koolituse tulemusel omandavad osalejad praktilisi oskusi, kuidas hankemenetlusi professionaalselt läbi viia ja raamlepinguid sõlmida.


Sihtrühm

Riigi- ja kohalike omavalitsuse riigihankespetsialistid, juristid, raamlepingute koostamise ja sõlmimisega tegelevad ametnikud.


Teemad

Hankeleping ja raamleping. Mõisted ning erinevused.
Raamlepingu eelised ja miinused.
Raamleping kui suletud süsteem.
Raamlepingu eeldatava maksumuse arvutamine.
Raamlepingute tüübid:
- ühe ettevõtjaga sõlmitud raamleping: detailne ja lahtiste tingimustega.
- mitme ettevõtjaga sõlmitud raamleping: detailne ja  lahtiste tingimustega.
Kui pikaks ajaks on lubatud ja mõistlik raamlepingut sõlmida?
Millised on raamlepinguga liitunud osapoolte kohustused?
Näited erinevate raamlepingu liikide kasutamisest Eestis ja välisriikides.


Aeg ja maht

24. aprill 2012 kell 11.00- 12.30


Toimumiskoht

Koolitus toimub  Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.
Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, interneti ühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.

PS!  Esimesel seitsmel soovijal, kes eelistavad lektoriga vahetut kontakti on võimalus tulla seminari kuulama ka kohapeale.  Registreerimisel veeiseminarile palume teavitada oma soovist!
Toimumiskohaks on Addenda koolitusruum, Tammsaare tee 47, Tallinn


Koolitajad

Pildid / - Jarlo_Dorbek

Jarlo Dorbek, Outsourcing Partner OÜ juhatuse liige. Jarlo Dorbek omab üle 10 aasta riigihangete läbiviimise kogemust, ta tegeleb riigihangete alase nõustamise, riigihangete koolituste ja hankemenetluste läbiviimise, erasektorile üksik- ja ühisostude läbiviimise ja erasektori ostukorralduses nõustamisega. Kuni 2011 aastani oli Jarlo Justiitsministeeriumi riigihangete spetsialist, kust ta tegeles hankepoliitika koordineerimise, Justiitsministeeriumi ja valitsemisala tsentraalsete riigihangete läbiviimise ja hankelepingute koostamise, lepingu läbirääkimiste ja lepinguvaidlustega. Ta on välja töötanud ka riigihangete alaseid õigusakte ja juhendeid.


Maksumus

49 € + km.

Peale arve tasumist saadetakse veebiseminari link, mille kaudu sisenetakse Addenda veebiseminari keskkonda vahetult enne veebiseminari algust.
Kui soovite osaleda ka raamlepingute II osa praktilisel veebiseminaril, siis palun märkige see registreerimisel ning sel juhul on hind kokku 80 € + km.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaal enne veebiseminari toimumist.


Lisainfo

Registreerida saate end koolitusele meie koduleheküljel, nii telefoni kui ka meili teel.

Lisainformatsioon

Pildid / - Diana_Nõmmik 113x150
Diana Nõmmik,
Addenda OÜ,koolitusjuht
tel 58 09 14 04, 664 64 20
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.