Sisukord

VEEBISEMINAR - Mida peab ettevõtja teadma elektrituru avanemisest?

Jaga

Eeltutvustus

1. jaanuaril 2013 avaneb Eesti elektriturg täielikult konkurentsile. Nii eratarbijad kui ka ettevõtted saavad alates järgmisest aastast valida endale sobiva elektrienergia müüja. Ettevõtete elektritarbimise mahud ja profiil on sageli keerukamad kui eraklientidel, mistõttu on oluline teada, missugused muudatused elektrituru täieliku avanemisega kaasnevad ettevõtjale. Advokaadibüroo SORAINEN partner ja vandeadvokaat Kaupo Lepasepp annab veebiseminaril ülevaate avatud elektrituru toimimisest ning muudatustest, mis sellega ettevõtjale kaasnevad.


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ülevaade avatud elektrituru toimimisest ning muudatustest, mis sellega seoses ettevõtjale kaasnevad.


Sihtrühm

Ettevõtete juhid


Teemad

Veebiseminari I poolel käsitleme teemasid:

  • kuidasi toimib elektriturg ja mille poolest on ta erinev teistest turgudest;
  • millistest komponentidest, lepingutest ja osalistest elektriturg koosneb;
  • mida tähendab turu täielik avanemine ehk mis vahe on avatud ja suletud turul;
  • miks turg avaneb ja mis on selle eesmärk;
  • mis ulatuses turg avaneb ning keda turu täielik avanemine mõjutab.

Veebiseminari II poolel käsitleme teemasid:

  • müüja valimine ja vahetamine – mis ajaks tuleb müüja valida, kes saab müüjat valida ja vahetada, kuidas toimub müüja valimise/vahetamise protsess, lepingu sõlmimisega seotud küsimused;
  • mis saab juhul kui müüjat õigeks ajaks ei vali – millal lõpevad senised elektrilepingud, mis on üldteenus ning millistel tingimustel ja kellele seda osutatakse, mis saab nendest, kellel ei ole õigust üldteenust kasutada;
  • mis saab elektrienergia hinnast – kuidas kujuneb elektrihind avatud turul, millised elektrimüüjad turul tegutsevad ning milliseid erinevaid hinnapakette müüjad üldjuhul pakuvad;
  • kokkuvõte ja soovitused turu täielikuks avanemiseks valmistumisel.

Aeg ja maht

28. september 2012 kell 14.00 - 15.30


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Kaupo_Lepasepp

Kaupo Lepasepp, Advokaadibüroo SORAINEN partner ja vandeadvokaat, juhib büroo regionaalset konkurentsi ja tururegulatsiooni töörühma, mille nõustamisvaldkonnad on konkurentsiõigus, energeetika ja üldhuviteenused ning infrastruktuurid ja tururegulatsioon. Samuti juhib Kaupo SORAINEN Eesti teenuse- ja kaubanduslepingute töörühma, mis tegeleb kaubandus- ja vahendus-, intellektuaalse omandi, infotehnoloogia- ja andmekaitse-, telekommunikatsiooni- ning ravimi- ja tervishoiuõigusega. Kaupo on töötanud õigusnõustajana alates 2002. aastast. 2010. aastast on ta Eesti Advokatuuri eetika- ja metoodikakomisjoni liige.
Infrastruktuuri ja tururegulatsiooni valdkonnas on Kaupo tegelenud põhjalikult turgu valitseva seisundiga seonduvate küsimustega, peaasjalikult maagaasi, kaugkütte (soojuse ja elektri koostootmise) ning raudtee sektoris.


Maksumus

49 eurot + km.

Peale arve tasumist saadetakse veebiseminari link, mille kaudu sisenetakse Addenda veebiseminari keskkonda.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali enne veebiseminari toimumist.


Lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Lisainfo:

Pildid / - Diana_Nõmmik 113x150

Diana Nõmmik, koolitusjuht
Addenda Koolitus ja Konsultatsioonid
tel + 372 664 64 20 ; +372 58 09 14 04                        
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.