Sisukord

Kas aja kasutamisel valida tempo või aeglus?

Tulin just lähetusest Malaisiast ja mõtlesin tõsiselt aja väärtuse üle, et  mis siis ikka on väärtuslikum, kas tempo või aeglus. Seal olles tundsin, et malaisialase jaoks on olulisem aeglus. Miks nii? Juba aastaid tagasi uuris Ameerika antropoloog Douglas Raybeck ja tuli järeldusele, et selle rahva aeglus tähendab "iseloomu keelt",  mis on selle ühiskonna käitumiskoodeksiks. Viimane nõuab, et iga inimene varuks piisavalt aega sotsiaalsete kohustuste täitmiseks. Kes kiirustab, on mühakas, kuna osutab nõnda kogukonna suhtes lugupidamatust.  Meist on aga sellised süümepiinad väljaroogitud, sest töötajad müüvad oma aega ettevõttele ning tööjaotus nõuab elu siduvat rütmi kõigilt. Liiga kiire rütm aga viib inimesed stressi ning lõppkokkuvõttes ei saavutada seda, mida tegelikult soovitakse.

Virve Roosimägi
rahvusvaheliste suhete juht ja koolitaja
virve.roosimagi@addenda.ee
26.10.2010 00:00

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.