Sisukord

Ehitusala kutseõpetajad Norras õppimas

Eesti erinevate kutsekoolide ehitusala kutseõpetajad viibisid mai lõpus Arcimedese Elukestva õppe programmi raames nädal aega Norras. Esimesel päeval külastati Oslo ooperimaja, kus tutvuti unikaalse ehitisega ning saadi ülevaade kasutatavatest ehitusmaterjalidest. Norra kutseõppest sh ehitusala kutseõppest andsid ülevaate erinevad asutused sh Directorate for Education and Training, NOKUT (Norwegien Agency for Quality Assurance in Education, City of Oslo Education Agency. Kõik eelpool nimetatud asutused tegelevad Norras haridusvaldkonna koordineerimise ja kontrolliga. 
Eriti huvitavaks osutusid kutsekoolide külastused, kus tutvuti õppeprogrammidega, praktikate läbiviimisega ning osaleti erinevatel erialaloengutel. Kutsekoolidest olid esindatud Hellerud Upper Secondary School, Fagskole in Oslo, AHO School ( The Oslo Scool of Architecture and Design). 
AHO kooli doktorant tegi väga huvitava ettekanne uuritavad teemal " Universaalne arhitektuur",  kus eelkõige rõhutati kõigile mõeldud arhitektuuri arenemist tulevikus. Uurimise mõte on teadvustada erinevate erivajadustega inimeste arvestamist arhitektuuri arengul.
Projekti raames külastati ka Oslo piirkonna ühte uuemat ja suuremat pasiivmajade arendust,  kus on täna veel majad erinevas ehitusjärgus. Passivmajade teema on Norras täna ülipopulaarne. Kutseõpetajad said professionaalse ülevaate passivmajadele esitatavatest nõuetest Norras, kasutatavatest ehitusmaterjalidest ja paigaldamisest. Uudse teemana tutvustasid Norra õppejõud BIM programmi, mida õpetatakse ka erialana koolis.
Head meelt valmistas Fagskolen in Oslo rektori Terje Bogeni soov külastada oma kutseõpetajatega Eestit veel sel aastal. Plaanis on viia koostöö tasemeni, kus meie õpilased saavad järgmisel aastal õppida vahetusõpilasena Norras BIM süsteemi.
Kokkuvõtteks oli Norra õppereis väga kasulik kutseõpetajatele ja pälvis ülikõrge rahulolu.

Virve Roosimägi
rahvusvaheliste suhete juht ja koolitaja
virve.roosimagi@addenda.ee
08.06.2011 13:40

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.