Sisukord

Kuidas koostada hankedokumentatsiooni nii, et vähendada kohtuvaidlusi?

Jaga

Eeltutvustus

Korrektne hankedokumentatsioon ning tehniline kirjeldus on eduka ning tähtaegadest kinnipidava hanke eelduseks. Vaidlustused ning kohtuvaidlused pikendavad hanke läbiviimise tähtaegu ning lõppkokkuvõttes muudavad esmalt odavana tundunud hanke tunduvalt kallimaks.

Raha ei ole aga ainus kokkuhoidu võimaldav väärtus, mistõttu on hankijate jaoks ajaline kokkuhoid teinekord ehk isegi suurema väärtusega. Vaidlused hankedokumentatsiooni üle ei pruugi alati lõppeda vaidlustuse või kohtukutsega, kuid võivad võtta väga palju aega. Seda seetõttu, et ebakvaliteetne hankedokumentatsioon sunnib pakkujaid küsimus-küsimuse haaval kõike üle täpsustama.

Kvaliteetse hankedokumendi tunnuseks ei ole seega mitte vaid vaidlustuste ja kohtuasjade puudumine, vaid ka pakkujate poolt hankedokumentatsiooni vähene täpsustamisvajadus.


Eesmärk

Koolitusel juhitakse tähelepanu juriidilistele kuid ka sõnastuslikele nüanssidele, mis on olulised nii hankedokumentatsiooni koostamisel kui ka lepingu sõlmimisel. Koolitusel pööratakse olulist tähelepanu lepingutingimuste formuleerimisele, et  piirata vaidluste tekkimist lepingupoolte vahel lepingu täitmise käigus, eelkõige alapakkumisest tulenevate probleemidega seoses.


Sihtrühm

Hankijad


Teemad

  • Hankija hankedokumentide ja hankelepingu tingimuste sätestamine;
  • Hankelepingule esitatavad õiguslikud nõuded ning hankelepingu muutmise võimalused;
  • Milliseid tagatisi võib hankelepingus sätestada;         
  • Sanktsioonide valik ja määr lepingu rikkumise puhuks;
  • Kas hankelepingus võib sätestada vastuostu kohustuse;
  • Hankelepingu rakendamisel ilmnenud probleemid praktikas, ohtude ja võimalike kohtuvaidluste vältimine.

Aeg ja maht

11. märts 2013, kell 10.00-15.30
(6 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Hotell Euroopa (Paadi 5, Tallinn)

Pildid / - HotelEuroopa_vertikaal

NB! Parkimine Ahtri 3 Europarklas, päev 2 EUR.


Koolitajad

Pildid / - Kadri Teder
Kadri Teder
on jurist advokaadibüroos LAWIN (endine Lepik & Luhaäär).
Kadri on riigihangete valdkonnas töötanud alates 2007. aastast, omades väärtuslikke kogemusi nii hankespetsialistina, riigihangete poliitika kujundaja ja riigihangete seaduse muutmise seaduste autorina kui ka koolitajana.

Kadri omab ka märkimisväärset kogemust riigihangetealaste koolituste läbiviimisel. Ta on koolitanud erinevatel koolitustel üle Eesti, seal hulgas näiteks ka riigihankehuvilisi Riigikohtust, Eesti Energia ASist ja Elektrilevi OÜst, Kinnisvara Haldajate- ja Hooldajate Liidust, Tallinna Linnavalitsusest ning teistest kohalikest omavalitsustest kui ka olnud oodatud esineja erinevate koolitusfirmade koolitustel. Lisaks on ta olnud Sisekaitseakadeemias riigihangete lektor.
2012. aasta sügisel alustas Kadri doktoriõpinguid Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.


Meetodid

Loeng koos praktiliste näidete ja aruteludega.


Maksumus

Registreerudes kuni 28. veebruarini on soodushind 139 €+ km inimese kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 159 € + km.

Kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist hinnasoodustus -10%.


Maksumus sisaldab

Koolituse, koolitusmaterjalid, lõuna, kohvipausi.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele, samuti  nii telefoni teel kui ka e-posti kasutades.

Pildid / - Diana_Nõmmik 113x150

Diana Nõmmik, koolitusjuht
Addenda Koolitus ja Konsultatsioonid
tel + 372 664 64 20; +372 58 09 14 04                                          
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.