Sisukord

Kohtupraktika maksuasjades/20 kohtulahendit

Jaga

Eeltutvustus

Kui teoorias tundub seaduse säte lihtne ja arusaadav, siis kohtupraktikas ilmnevad ootamatud käsitlused ja tehingute tõendamisega seotud probleemid. Nii mõningi kord tundub kohtulahend ootamatu ja üllatava käsitlusega, mistõttu kohtupraktika tundmine maksuasjades on väga oluline, sest see aitab paremini aru saada nõudmistest ja seadusesätete rakendamisest ja vajalikest tõenditest.

Tagasiside 2012. aastal toimunud Tõnise maksualastelt koolitustelt oli väga kõrge. 5-pallisel skaalal anti talle professionaalsuse eest 4,95 punkti ning koolituse sisu eest 4,82 punkti.


Eesmärk

Koolitusel osaleja saavutab selguse  Eesti kohtupraktikast maksuasjades, mis on muutunud viimastel aastatel eriti aktuaalseks, käsitletakse tõlgendusi ja seaduses toodud sätete tegelikus elus rakendamist.


Sihtrühm

Pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid.


Teemad

  • Euroopa Liidu direktiivide otsekohaldamine
  • Majanduslik tõlgendamine, uurimispõhimõte
  • Käibemaksu neutraalsus
  • Hoolsuskohustus ja tahtlus
  • Ettevõtlus ja tehingute tõendamine
  • Maksuarvestus
  • Nõuded arvetele ja algdokumentidele
  • Kinnisasjade käibemaksuga maksustamine
  • Sisendkäibemaksu mahaarvamine
  • Erisoodustuste maksukäsitlus

Aeg ja maht

3. detsember 2013, kell 10.00 - 17.15


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass, Tammsaare tee 47, II korrus.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist.   
Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Meetodid

Loeng ja arutelu.


Maksumus

Registreerudes kuni 19. novembrini on soodushind 169 EUR + 20% km osaleja kohta, hilisematele registreerujatele tavahind 189 EUR +  20% km osaleja kohta.

Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi ja oskusi, koolitusmaterjale, tunnistust, kohvipause ja lõunasööki.


Tasumine

Koolituse tellimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve, mille tasumist ootame OÜ Addenda arveldusarvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Rahel Lindpärg 113x150

Rahel Lindpärg
koolituskonsultant
+372 556 95 775 | + 372 664 64 20
rahel.lindparg@addenda.ee
Raamatupidamine | Juriidika | Teenindus


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.