Sisukord

24/7 Veebiseminar - Sisendkäibemaks ja käibemaksuarvestuse eripära. Koolitaja: Tõnis Jakob

Jaga

24/7 tähendab, et Teil on võimalus kuulata/vaadata varem salvestatud veebiseminari täpselt siis, kui Teile see sobib. Tegemist on seminaridega, kus on välja toodud antud teemal kõige olulisem. Peale registreerimist saadame Teile arve ning selle tasumise järel ligipääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ning vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Eeltutvustus

Sisendkäibemaksu mahaarvamine tagab käibemaksu neutraalsuse, kuid mitte alati ei ole sisendkäibemaks, kas tervikuna või osaliselt mahaarvatav. 
Et mitte lasta endale liiga teha, on vaja teada, millist sisendkäibemaksu mahaarvamise meetodit kasutada ja kuidas korraldada maksuarvestust. 
Sisendkäibemaksu mahaarvamisega seotud probleemid on keerulised eelkõige seetõttu, et sisendkäibemaksu mahaarvamine sõltub kauba või teenuse soetamise ning kasutamise eesmärgist ja selle hilisemast teostamisest.

Veebiseminaril käsitleb maksuspetsialist Tõnis Jakob sisendkäibemaksu mahaarvamise põhimõtteid ja meetodeid. Eraldi vaadeldakse ka põhivara ja kinnisasja soetusega seotud sisendkäibemaksu mahaarvamise probleeme ning kohtupraktikat.


Eesmärk

Veebiseminaril osaleja saab teadmised sisendkäibemaksu mahaarvestamise põhimõtetest ja meetoditest ning probleeme tekitanud maksuküsimustest seoses kinnisasja võõrandamise ja põhivaraga.


Sihtrühm

Äriühingute, eelarveliste asutuste ja mittetulundusühingute juhid, pearaamatupidajad ning raamatupidajad.

Teemakäsitlus puudutab eriti neid juriidilisi isikuid, kellel on lisaks maksustatavale käibele maksuvaba käive või tegevus, mida ei loeta käibeks ega ettevõtluseks.


Teemad

  • Sisendkäibemaks ja sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimused
  • Sisendkäibemaksu mahaarvamise meetodid – proportsionaalne meetod ja segameetod
  • Põhivara sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimused
  • Põhivara parenduste sisendkäibemaksu arvestamine
  • Kinnisvara sisendkäibemaksu eripära
  • Kinnisvara võõrandamise käibemaksu erikord ja sellest tulenev sisendkäibemksu arvutamine
  • Põhivara sisendkäibemaksu ümberarvutamise periood
  • Sisendkäibemaksu mahaarvamist puudutav kohtupraktika

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas.
Seminari kestus on kaks akadeemilist tundi.


Toimumiskoht

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas. 
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ja mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist.   
Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Seminari hind on 58,80 € (49 € + km)


Tasumine

Registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele.
Tasumise järel saadame juurdepääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ja vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu Registreeri koolitusele.

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.